Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

46 mandatów za nadmierną prędkość

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili na drogach powiatu słupeckiego działania „Prędkość ”.

Celem tych działań było przypomnienie kierowcom o tym, że przekraczanie dopuszczalnych limitów i ograniczeń związanych z prędkością pojazdów jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Niestety nadal policjanci zatrzymują kierujących, którzy nie przestrzegają tych przepisów i ryzykują utratą swojego zdrowia lub życia, a także innych uczestników ruchu drogowego.

5 stycznia w czasie trwania akcji policjanci ujawnili 54 wykroczenia drogowe. 46 mandatów nałożyli na kierowców za rozwijanie nadmiernych prędkości podczas prowadzenia samochodów. Mundurowi zwracali również uwagę kierujących na fakt, że prędkość pojazdu należy bezwzględnie dostosować do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że stosowanie się do ograniczeń wynikających ze wskazań znaków drogowych, może znacząco wpłynąć na redukcję liczby kolizji i wypadków.

Pomimo wielu apeli o zachowania zgodne z prawem na drogach nie brakuje tych, którzy lekceważą przepisy i ryzykują. 7 stycznia policjanci zatrzymali prawo jazdy 29-letniego mężczyzny, który kierując VW Golfem w Ciążeniu przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 52 km/h. Zatrzymane przez policjantów prawo jazdy zostanie przesłane do właściwego starosty, który wyda formalną decyzję administracyjną o zatrzymaniu dokumentu na okres 3 miesięcy.

Gdy kierowca, któremu zatrzymano w ten sposób prawo jazdy, będzie dalej jeździć, grozić mu będzie wydłużenie tego okresu do 6 miesięcy. W przypadku dalszego nie stosowania się do zakazu kolejnym etapem jest zupełne cofnięcie uprawnień do kierowania i aby je odzyskać trzeba przejść procedurę ponownych szkoleń i egzaminów.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz