Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

5. Projekt Regał w Słupcy

Świętują swój mały jubileusz. Po dwuletniej przerwie do Muzeum Regionalnego w Słupcy powrócił Projekt „Regał – spotkanie z książką autorską”.

To już piąta edycja przedsięwzięcia. Jego inicjatorką jest Dominika Czerniak-Chojnacka. Regał to szansa dla autorów, którzy mogą pokazać swoją twórczość szerszemu gronu odbiorców.

W tym roku z okazji jubileuszu na wystawie oglądać można książki ze wszystkich wcześniejszych edycji. Nie zabrakło jednak nowych publikacji.

 

 

Kolejną odsłonę wydarzenia rozpoczął tradycyjny wernisaż, na którym oprócz wspomnianych publikacji zebrani mogli oglądać książki wydawnictwa Format z Wrocławia. Gościem specjalnym była Anita Wincencjusz – Patyna. Zebranym opowiadała między innymi o tym, jak ważną rolę w książkach pełnią ilustracje.Jak zwykle przy okazji wystawy organizowane są także inne wydarzenia.

Z kolei w sobotę Muzeum zaprosiło na spotkanie dotyczące książek dla najmłodszych oraz warsztaty plastyczne.

W tym roku każdy odwiedzający wystawę może również nabyć książkę „Świat jest piękny – Książka przeciw wojnie ”. Dochód z tej publikacji w całości zasili Fundację na rzecz najmłodszych uchodźców z Ukrainy.

Wystawę w Słupcy oglądać będzie można do końca października.

 

 

*materiał sponsorowany


Brak komentarzy

Dodaj komentarz