Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

5 projektów w Budżecie Obywatelskim

Już w najbliższą środę, 21 września ruszy głosowanie na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Słupcy na 2017 rok.

Przez całe wakacje mieszkańcy mogli zgłaszać swoje pomysły, które opiniowała specjalna komisja. Jak się okazało wszystkie z nich przeszły pozytywną weryfikację i powalczą o środki na realizację z miejskiego budżetu w 2017 roku. Są to:

1.Pumptrack Słupca, czyli tor przeznaczony do jazdy na rowerze, deskorolce, rolkach i hulajnodze (120 000 zł)
2.Remont i modernizacja chodników przy ul. Sukienniczej (120 000 zł)
3.Projekt bezpieczne jezioro, którego celem jest wybudowanie chodnika od ulicy Róża do brzegu jeziora słupeckiego oraz pomostu w pobliżu smażalni ryb (107 760 zł)
4.Łazienka wyremontowana, buzia roześmiana, pomysł który zakłada remont dwóch łazienek w Szkole Podstawowej nr 3 w Słupcy (100 000 zł)
5. Rozwój infastruktury sportowej na terenie Słupcy poprzez zakup trybun dla widowni i uzupełnienie piasku na boisku do siatkówki plażowej, powstanie boiska do gry w bule i stworzenie zewnętrznych stolików do gry w szachy oraz wykonanie ogrodzenia za Szkołą Podstawową nr 3 i halą MOSiR (120 000 zł)

Wszystkie opiewają na kwotę zbliżoną do tej założoną przez miasto, która wynosi 120 000 zł. To oznacza, że zrealizowany zostanie tylko jeden projekt. Głosowanie na poszczególne pomysły potrwa od 21 września do 19 października.Głosować mogą jednorazowo pełnoletni mieszkańcy Słupcy, wybierając tylko jedno zadanie.W razie wyboru więcej niż jednego zadania lub niewypełnienia pól obowiązkowych w karcie lub braku czytelnego podpisu głos będzie nieważny.

Głosować można na 3 sposoby:
-W punkcie informacyjnym wskazanym w Urzędzie Miasta poprzez włożenie do urny, wypełnionej karty do głosowania
-Poprzez wypełnienie interaktywnej karty do głosowania na stronie internetowej Miasta Słupcy, która dostępna będzie wkrótce
-Poprzez przesłanie na adres Urzędu Miasta w Słupcy karty do głosowania z dopiskiem na kopercie „Budżet Obywatelski–GŁOSOWANIE”; za datę oddania głosu w ten sposób uważa się datę wpływu do Urzędu Miasta w Słupcy.

13 odpowiedzi

  1. Myślę że Ktoś pomylił punkt nr 4 i nr 5 to nie są projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Słupcy tylko Budżety szkoły i Mosir , jak zwykle tylko w Słupcy takie ……….

  2. Numer 4 należy do realizacji władz szkoły, które są pod opieką władz samorządowych, więc czemu znalazły się w projekcie obywatelskim? Skoro przy każdorazowym ustalaniu budżetu miasta odpowiednia pula pieniędzy jest przekazywana na szkoły z odpowiednim podziałem kwotowym (każdemu wg potrzeb). Podobnie jest z punktem 5.
    Więc chyba zostały tylko trzy punkty w realizacji projektu obywatelskiego. Pozdrawiam :)

  3. Demokracja centralnie sterowana… Chętnie poznam pomysłodawców łazienek, chodników i bezpiecznego jeziora. W Słupcy projekt obywatelski to przykrywka dla załatwiania niedociągnięć budżetu miasta. Tutaj nawet najlepsza inicjatywa(budżet obywatelski) będzie zagospodarowana przez władzę.

  4. Co tu robi nr 4 i 5???? Moim zdaniem te pieniądze powinny być wykorzystane na powstanie czegoś nowego. Toalety niech wyremontuja w swoim zakresie-to ich zaniedbania!!! A boiska-przeciez tam sa boiska…

  5. czyżby te łazienki w szkole będą służyć jako publiczne w mieście ?? ? Bo nie rozumiem dlaczego niby maja być remontowane z tej puli pieniędzy

  6. Moglibyście postawić kilka toalet (nawet płatnych) na terenie Słupcy… Ludzie nie raz muszą biec z końca miasta do domu…

  7. co za pomysly ubikacje czy jakis tor ludzie pomyslunku troche chodniki w rynku a nie wspomne o drogach wolaja o pomoc nie mozna isc nie wpadajac w jakas dziure zreszta wladza powinna sama wiedziec co jest dobre i do jest potrzebne dla mieszkancow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *