Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

50 lat był sołtysem. Zmiany w Radach Sołeckich Gminy Słupca.

Kolejne zebrania sołeckie, na których wybrano nowych sołtysów odbyły się w Gminie Słupca.

W Koszutach został nim Łukasz Daniszewski, a w skład Rady Sołeckiej weszli Agnieszka Kwiatkowska, Marek Pilarczyk, Michał Pospiech, Szymon Stawowy i Adrian Wrotecki.

Sołtysem w Rozalinie tak jak do tej pory będzie Ewa Domińska, a w Radzie Sołeckiej zasiądą Monika Domińska, Bartosz Pawlak, Agnieszka Przybylska, Grzegorz Sucharski i Marcin Zawal. W Cieninie Kościelenym sołtysem została natomiast Agnieszka Nowak. Rada Sołecka to Grażyna Szukalska, Halina Koszarek, Franciszek Kujawa oraz Agnieszka Szymańska.

Zmiana nastąpiła natomiast w Cieninie Zabornym. Nowym sołtysem został Mariola Kieliszewska. Na stanowisku zastąpiła Kazimierza Kruszyńskiego, który sołtysem był 50 lat. Wspomagać w Radzie Sołeckiej bedą ją Marta Imbiorowicz, Tadeusz Kazuś oraz Jacek Grzelak.

 

 

FOTO: Gmina Słupca

2 odpowiedzi

  1. Dlaczego w Cienienie Zabornym weszły do rady sołeckiej tylko trzy osoby, a w pozostałych miejscowościach po cztery i pięć osób. Zastanawiające jest to, że we wsi Rozalin jest pięć osób, a w Cieninie Zabornym tylko trzy, podobno kandydatów było więcej. Pan Wójt nie zna przepisów. Wieś Cienin Zaborny jest większa niż Rozalin. Brawo nowa władza.

  2. Liczbę osób w radzie określa statut sołectwa.Zwykle jest to od 3 do 5 osób. Zatem jeśli w danej wsi do rady zgłosiło się (lub zostało zgłoszonych)3 osoby,to można było glosować tylko na 3,to logiczne.Jesli byłoby do rady zgłoszonych więcej niż 5 kandydatów, wówczas przechodzą ci z największą liczbą głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *