Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

50 lat minęło!

50 lat obchodzi w tym roku Szkoła Podstawowa im. Józefa Wiktora Janika w Koszutach. Podczas uroczystości jubileuszowej w jednej sali spotkali się uczniowie, absolwenci, byli i obecni pracownicy oraz przyjaciele szkoły.

Data 1 września 2014 roku, z pewnością na długo zapadnie w pamięć całej społeczności szkoły podstawowej w Koszutach. To właśnie tego dnia placówka uroczyście obchodziła jubileusz 50- lecia istnienia. Jako pierwsza głos zabrała dyrektor szkoły, Aldona Dranikowska. – Dzień dzisiejszy przywołuje wspomnienia inne niż te, które niesie codzienność życia szkolnego. Dla mnie ten jubileusz ma szczególne znaczenie i jestem tym faktem ogromnie wzruszona. To nie tylko 30 lat pracy pedagogicznej, ale także 22 lata pracy na stanowisku dyrektora. W mojej pamięci  wciąż pozostaje ta szkoła sprzed 30 lat. Wówczas była to mała placówka, z kilkoma skromnie wyposażonymi salami lekcyjnymi, piecami węglowymi, prowizorycznymi obiektami sanitarnymi i słomiankami na ścianach, bez boiska i sali gimnastycznej. Dziś to nowoczesna szkoła z kilkunastoma dobrze wyposażonymi salami, z Internetem, komputerami, tablicą interaktywną, zapleczem socjalnym z prawdziwego zdarzenia, centralnym ogrzewaniem, dużym boiskiem i jedną z ładniejszych sal sportowych w powiecie. 50 lat jubileuszu szkoły to wiele chwil zapisanych w sercach i pamięci. Jest to wartość bezcenna, bo to przeżycia, emocje, wzruszenia, które na trwałe zapisują się w naszej pamięci i pozostają w naszych wspomnieniach – mówiła Aldona Dranikowska, dziękując jednocześnie byłym i obecnym nauczycielom, uczniom i wszystkim zaangażowanym w życie szkoły.

Uroczystość jubileuszowa była także znakomitą okazją do tego, by podziękować i wyróżnić konkretne osoby z imienia i nazwiska. Najpierw dyrekcja uhonorowała najdłużej pracujących nauczycieli, wśród których znaleźli się: Wiesława Frydrychowicz, Bożena Koniecka, Danuta Szaraszek, Arleta Krysińska, Jerzy Szymczak, Andrzej Rydzewski, Urszula Jantosz, Urszula Nowak i Renata Michalak. Następnie przyznano też tytuł Przyjaciela Szkoły. Otrzymali go: Eugeniusz Grzeszczak, Marek Dranikowski, Ewa Romańska, Dariusz Mielcarek, Jacek Krysiński i Karol Kujawa.

Na zakończenie zgromadzeni obejrzeli część artystyczną pt. „Ile razem dróg przebytych?” w wykonaniu uczniów oraz mogli spróbować, niezwykle efektownie wyglądającego tortu, oczywiście w kształcie szkoły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *