Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

63 strażaków gasiło pożar budynku mieszkalnego

W akcji gaśniczej w sąsiednim Powiecie brali udział strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy oraz OSP Ostrowite.

-63 strażaków gasiło pożar budynku mieszkalnego jednorodzinnego w miejscowości Kamionka, gmina Kleczew. Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Koninie wpłynęło tuż po godz. 01.00, w dniu 28 lutego 2023 r.
Po przybyciu na miejsce stwierdzono wydobywający się dym z poddasza budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Właściciel opuścił budynek przed przybyciem strażaków oraz odłączył prąd od budynku.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu wody na palący się budynek. W tym samym czasie rota ratowników zabezpieczona w sprzęt ochrony układu oddechowego weszła do wewnątrz budynku, w celu lokalizacji pożaru. Ze względu na bardzo duże zadymienie, promieniowanie cieplne oraz odpadające elementy sufitu, które stwarzały zagrożenie, wycofano strażaków z budynku. Następnie ratownicy przystąpili do wykonania otworów wentylacyjnych i rewizyjnych w dachu, które umożliwiły dotarcie do pożaru na poddaszu. Prowadzona była wentylacja przy użyciu wentylatorów z jednoczesnym podawaniem wody na palące się poddasze. W trakcie prowadzonych działań część dachu uległa zawaleniu.

Po zlokalizowaniu pożaru, przy pomocy kamery termowizyjnej sprawdzono rozkład temperatur
w całym budynku oraz przystąpiono do rozbiórki uszkodzonych i tlących elementów dachu, które następnie dokładnie dogaszono.

W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 w Koninie, z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Słupcy i Gnieźnie oraz druhowie z OSP Kleczew, OSP Budzisław Kościelny, OSP Jabłonka, OSP Złotków, OSP Ślesin i OSP Ostrowite. Na miejsce zdarzenia przybyła również grupa operacyjna z Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu-czytamy na stronie Kominy Miejskiej PSP w Koninie.

FOTO: KM PSP Konin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *