Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

69 zdarzeń związanych z silnym wiatrem w Powiecie. 84 zastępy strażaków w akcji.

W miniony weekend do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Słupcy systematycznie wpływały zgłoszenia dotyczące przejścia frontu atmosferycznego, który wyrządził wiele szkód na terenie Powiatu Słupeckiego.

-Strażacy zaczęli usuwać skutki wiatru od godziny 17.55, 29 stycznia, ale kulminacja napływu zdarzeń nastąpiła od godziny 23.40 i trwała do godzin wieczornych 30 stycznia. Łącznie dyżurni Stanowiska Kierowania odnotowali 69 zdarzeń.

Było to między innymi: 46 zdarzeń związanych z usuwaniem powalonych drzew i konarów drzew, 12 zdarzeń związanych z uszkodzeniami budynków mieszkalnych oraz i infrastrukturą tych budynków, 7 zdarzeń związanych z uszkodzeniami budynków gospodarczych, 4 zdarzenia związanie z uszkodzeniami linii energetycznych.

Wyżej wymienione zdarzenia odnotowane były we wszystkich gminach naszego powiatu, gdzie ze skutkami frontu „Nadia” walczyły łącznie 84 zastępy strażaków- relacjonuje mł. bryg. Mariusz Pawela z PSP w Słupcy.

Równie dużo pracy mieli pracownicy Pogotowia Energetycznego, którzy naprawiali zerwane linie energetyczne i awarie prądu.

 

FOTO: JRG Słupca, jednostki OSP z terenu Powiatu Słupeckiego


Brak komentarzy

Dodaj komentarz