Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

7 powodów, dla których warto kupić suszarkę do żywności

Lubisz suszoną żywność? Dzięki suszarce bez problemu przygotujesz ją w domu. Preferencje kulinarne to niejedyny powód, dla którego warto kupić suszarkę. Poznaj wszystkie i daj się skusić na robienie domowego suszu.

 

Z suszarką wyprodukujesz bezglutenowe suszone owoce

Brzmi jak żart? Wbrew pozorom sprawa jest całkiem poważna. Wiele osób kupuje suszone owoce w przekonaniu, że są bezpieczne dla będących na diecie bezglutenowej. Tymczasem producenci bardzo często przesypują takie owoce mąką (dotyczy to zwłaszcza tych sprzedawanych na wagę), żeby się nie kleiły. Im bardziej sypkie są suszone owoce, tym większe prawdopodobieństwo, że nie są wolne od glutenu. Pewność daje tylko kupno własnej suszarki (dobrym wyborem będzie suszarka: https://www.eldom.eu/produkt/obrotowa-suszarka-do-zywnosci-sg300-exsi i przygotowywanie smacznego suszu w domu.

 

Kochasz smak letnich owoców? Dzięki suszarce możesz się nim delektować także zimą!

Owoce suszone smakują niemal dokładnie tak samo, jak świeże. Niemal, bo… intensywniej. Dzieje się tak dzięki odparowaniu wody. Parafrazując pewną polską komedię, możemy powiedzieć, że dzięki suszeniu mamy więcej jabłka w jabłku.

Większość owoców sezonowych dostępna jest tylko przez bardzo krótki czas. Zasuszenie ich to najlepszy sposób, by zostały z nami na dłużej.

 

Suszone produkty można przechowywać poza lodówką

Dotyczy to przede wszystkim owoców, warzyw i grzybów. Mięso i ryby lepiej mimo wszystko trzymać w chłodnym miejscu. Lodówka, nawet ta największa, ma jednak ograniczoną pojemność. W pierwszej kolejności muszą trafić do niej świeże produkty i te, które wymagają przechowywania w niskich temperaturach. Suszoną żywność można schować w dowolnym miejscu, w którym panuje temperatura pokojowa i nie jest wilgotno.

 

Suszenie w domu daje pewność, że wiemy, co jemy

Pytanie o jakość i pochodzenie suszonych produktów pada wcale nie tak rzadko. Jeśli kupujemy je w sklepach, nie pozbędziemy się wątpliwości, czy na pewno były pierwszego gatunku. Lepszym wyjściem jest suszenie w domu tych produktów, którym dajemy najwyższą ocenę. Dzięki temu mamy pewność, że jemy pełnowartościowe jedzenie.

 

Suszysz w domu? Nie będziesz dźwigać

W procesie suszenia z produktów spożywczych odparowywane jest ponad 70% wody. I to jedyna strata, bo suszenie nie pozbawia jedzenia cennych substancji odżywczych. Dzięki temu możemy zapakować, np. na plażę, zdrowe i smaczne przekąski w dużej ilości. Nikt nie będzie głodny. Nikt też nie będzie narzekał, że noszenie tego jest ciężkie.

W nieco dawniejszych czasach, w których podróże trwały kilka dni albo nawet tygodni i były dość uciążliwe, bardzo często jedynym prowiantem była właśnie suszona żywność. Oczywiście nie w suszarce tylko na słońcu lub nad ogniskiem. Można powiedzieć, że dziś mamy łatwiej.

 

Zasusz własnoręcznie zebrane grzyby – taniej się nie da

Suszone grzyby mają niebagatelny wpływ na jakość potraw, zwłaszcza wigilijnych. Niestety ich cena nie należy do niskich. Jeśli ktoś umie zbierać grzyby, koniecznie powinien się zaopatrzyć w suszarkę, bo suszenie na kuchence gazowej lub w piekarniku też ma swoją cenę.

Suszenie grzybów w domu ma jeszcze tę zaletę, że dokładnie wiemy, co suszymy. Dobry grzybiarz potrafi odróżnić trujące grzyby od jadalnych i nigdy nie przyniesie do domu robaczywych.

 

Masz własną działkę lub ogród? Suszarka uratuje twoje zbiory

Klęska urodzaju dotyka rokrocznie wielu działkowiczów. Przez całe lato pieczołowicie dbają o rośliny, po to, by jesienią przekonać się, że plony jak zwykle są duże i nie da się ich szybko przejeść. W tej sytuacji suszenie jest jedyną sensowną opcją. Zasuszyć można praktycznie wszystkie owoce i warzywa. Część zjemy zimą na surowo, część dodamy do zup i zapiekanek. Dzięki temu nie tylko uratujemy plony przed zmarnowaniem, ale też oszczędzimy sporo pieniędzy, bo przygotowanie suszu jest dużo tańsze niż kupowanie warzyw i owoców zimą. Suszarki do żywności na Eldom.eu umożliwiają także suszenie ziół. Sprawdź wszystkie ich możliwości!

 

*Artykuł sponsorowany