Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

74 mandaty w powiecie

Przez 3 dni funkcjonariusze drogówki prowadzili wzmożone kontrole pod kątem bezpieczeństwa i ograniczenia prędkości na drodze. Wszystko w ramach akcji „Prędkość – Zero tolernacji”.

Celem tychże działań było przypomnienie kierowcom o tym, że prędkość pojazdu należy bezwzględnie dostosować do warunków panujących na drodze.Pamiętajmy, że stosowanie się do ograniczeń wynikających ze znaków drogowych, może znacząco wpłynąć na redukcję liczby kolizji i wypadków.

W czasie trzech dni akcji w powiecie słupeckim policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ujawnili 74 wykroczenia drogowe, z czego 69 mandatów nałożyli za przekroczenie dozwolonej prędkości. W sześciu przypadkach były to kary dla kierowców, którzy przekroczyli prędkość w obrębie przejść dla pieszych.

Mundurowi zatrzymali dwóch pijanych kierujących pojazdami, a także zatrzymali od kierujących 1 prawo jazdy oraz 6 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdu i sporządzili jeden wniosek o ukaranie do sądu. Zgodnie z założeniami akcji policjanci nie stosowali pouczeń.

W Wielkopolsce podczas trzydniowej akcji skontrolowanych 4991 pojazdów, ujawniono 3732 wykroczeń, zatrzymano 22 pijanych kierowców. Policjanci w czasie działań kontrolnych nałożyli na kierowców 3415 mandatów karnych, głównie za przekroczenie prędkości. Zatrzymali 39 praw jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym oraz 371 dowodów rejestracyjnych.

Statystyki pokazują że pomimo wielokrotnych policyjnych apeli skierowanych do kierowców dotyczących rozwagi i trzeźwości umysłu za kierownicą, nadal pojawiają się niebezpieczne a zarazem śmiertelne sytuacje drogowe. Zaledwie w trakcie trzech dni odnotowano 370 kolizji, 16 wypadków, gdzie 18 osób zostało rannych a 3 osoby poniosły śmierć.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz