Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

8 milionów kredytu na oczyszczalnię?

Coraz bliższa realizacji kolejnej inwestycji jest Gmina Słupca, która otrzymała już pozytywną opinię w sprawie kredytu na budowę oczyszczalni ścieków w Cieninie Zabornym od Funduszu Ochrony Środowiska.

Oczyszczalnia ścieków to priorytetowa inwestycja dla gminy. Jej budowa nie będzie jednak możliwa bez zaciągnięcia odpowiedniego kredytu. Dokładna kwota wykonania obiektu będzie znana po rozstrzygnięciu przetargu na ten cel. Kosztorys inwestorski szacuje jednak, że ma się ona zamknąć w 8 000 000 zł. Nie oznacza to jednak, że nie może ona być niższa.

W piątek władze gminy otrzymały pozytywną decyzję w sprawie udzielenia kredytu na ten cel od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i będą mogły ogłosić przetarg na budowę oczyszczalni. Ma to się stać już jutro. Formalności gmina chce dopełnić do końca sierpnia. Jeśli uda się to zrobić w tym terminie, to Fundusz umorzy aż 25% zaciągniętej na ten cel kwoty. Po tym terminie kwota umożenia spada do 15%. Kredyt ma być rozpisany na 10 lat, a umowę gmina podpisze dopiero wtedy, kiedy wyłoni wykonawcę inwestycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *