Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

O chrześcijaństwie na zdjęciach

Konkurs fotograficzny pt. „Chrześcijaństwo w polskiej tradycji, kulturze, obyczajowości i życiu codziennym” rozstrzygnięty. Wystawę zdjęć można oglądać w holu Miejskiego Domu Kultury.

Konkurs zorganizowano z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski. Wpłynęło łącznie 37 prac w dwóch kategoriach. Uczniowie do 18. roku życia zgłosili do konkursu 13 fotografii, dorośli natomiast 24 zdjęcia.

W piątek, 15 kwietnia odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników. I tak, w pierwszej kategorii wiekowej pierwszą nagrodę zdobył Michał Rusik za zdjęcie „Przy kościele w Koszutach”. Druga nagroda trafiła do Beaty Tuczyńskiej za zdjęcie „Przydrożny krzyż”. Trzecia także do niej, tym razem za fotografię „Między drogą a lasem”.

W drugiej kategorii wiekowej oprócz nagród przyznano też wyróżnienia. Otrzymali je: Jerzy Orchowski, Robert Rusik i Izabela Rusik. Z kolei nagrody trafiły do: Jolanty Król za zdjęcie „Niekończąca się ofiara” (miejsce I), Konrada Olszewskiego za zdjęcia „Pamięć oraz ex aequo” oraz „Wiara” (II nagroda), a także Huberta Majewskiego za fotografię „Zabytkowa kropielnica kamienna” (III nagroda). Zwycięzcom gratulujemy!


Brak komentarzy

Dodaj komentarz