Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Uczcili pamięć Karola Kujawy

Mszą świętą polową i towarzyskim meczem, mieszkańcy gminy Słupca uczcili zmarłego zastępcę wójta. Za nami pierwszy Memoriał im. Karola Kujawy.

W sobotę, 7 maja mieszkańcy zebrali się w Gółkowie na mszy św. polowej, po niej rozpoczął się I Memoriał im. Karola Kujawy. Przypomnijmy, w marcu tego roku zmarł po ciężkiej chorobie. Władze gminy postanowiły zadbać o to, by pamięć po nim pozostała. – Jest to pierwszy memoriał imieniem naszego kolegi, mieszkańca Gółkowa, inicjatora powstania tego placu, na którym się dzisiaj spotykamy. Mszę św. w jego intencji zamówili sołtysi z gminy Słupca. Cieszę się, że odbyła się ona tutaj w Gółkowie, w tym amfiteatrzyku, który został też między innymi przez Karola budowany – mówiła wójt gminy, i dodała, że ma nadzieję, że będzie to już tradycja. – Życzyłabym sobie, żeby maj był miesiącem pamięci o Karolu, żebyśmy na tym boisku ten memoriał cyklicznie powtarzali – kontynuowała.

Po mszy odbył się towarzyski mecz: ochotnicy straży pożarnej kontra sołtysi. I choć ci drudzy mieli jedno trafienie więcej, jak podkreślali organizatorzy był to mecz symboliczny, wygrana tak na prawdę nie miała znaczenia. – Puchary zostały wręczone zarówno sołtysom, jak i strażakom. Uhonorowany został też najlepszy strzelec, a został nim Łukasz Marchlewski – dodała wójt. Po mszy i meczu, mieszkańcy gminy wspólnie z przedstawicielami samorządu, sołtysami i mieszkańcami spędzili wspólne popołudnie przy grillu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *