Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

87,5 godziny morderczej rywalizacji. Wiśniewski trzeci na świecie w pięciokrotnym Iron Manie.

Trzecie miejsce w w triathlonowych Mistrzostwach Świata na dystansie pięciokrotnego Iron Mana zaliczy Mateusz Wiśniewski.

Zawody rozegrane zostały w mionym tygodniu w Colmar we Francji. Pochodzący z Cienina Kościelnego Sportowiec miał do pokonania 19 km pływania, 900 km jazdy na rowerze i 211 klm biegu.

– Na liście startowej zgodnie z limitami znajdowało się około 50 zawodników i zawodniczek z całego świata. Start rozpoczął się w poniedziałek 24.06 o godzinie 7:00 pływaniem na otwartym basenie o długości 50 metrów, następnie etap rowerowy na pętli około 9 km i bieg na pętli o długości 1,3 km.

Od początku wyścigu realizowałem spokojnie swój plan, który okazał się skuteczny! Przez pierwsze 3 doby wyścigu na sen przeznaczyliśmy około 40 minut, były to krótkie drzemki które bardzo dobrze wpływały na mój organizm i regenerację. Bardzo mocno rozpoczęty etap biegowy i pierwsze 100 kilometrów pozwoliły ustawić wyniki rywalizacji.

Wiedziałem, że trzecie miejsce jest moje, ale też miałem z tyłu głowy to, że do mety pozostało ponad 100 km biegu. Sukcesywnie realizowaliśmy założenia, obserwując pozostałych zawodników. Po 87 godzinach i 30 minutach zameldowaliśmy się na mecie Mistrzostw Świata na 3 miejscu tracąc 1 godziny 59 minut do drugiego zawodnika z Francji.

Był to bardzo wymagający start nie tylko ze względu na dystans, ale też pogodę która dochodziła do 30 stopni i utrudniała pokonywanie trasy. Dziękuję mojej ekipie. Bez nich nie byłoby tego wyniku! Teraz czas na odpoczynek i planowanie co dalej.

Dziękuję również wszystkim mieszkańcom Powiatu Słupeckiego, którzy mi kibicowali i trzymali za mnie kciuki!- relacjonuje Mateusz Wiśniewski.

Gratulujemy!

 

 

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *