Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

90 interwencji strażaków w związku z silnym wiatrem

To były pracowite godziny dla służb z naszego regionu. W całym Powiecie w czwartek strażacy interweniowali 90 razy.

-Zastępy OSP Zagórów uczestniczyły w 17 zdarzeniach na terenie naszej gminy w związku z wichurą, poza naszymi strażakami było wiele innych zastępów, łącznie na gminie Zagórów było 47 zdarzeń. Od wielu lat nie było takiej sytuacji-relacjonują druhowie z OSP Zagórów.

Podobnie choć na nieco mniejszą skalę było w Gminie Ostrowite.-Od samego rana trwają prace doraźne związane z usuwaniem skutków nawałnicy, która przeszła dziś nad naszym regionem. W całej gminie i powiecie strażacy dzielnie walczą ze skutkami wichury. W dniu dzisiejszym nasza jednostka zostala 4 razy zadysponowania do zaistniałych zdarzeń.

Najgroźniejsza sytuacja miała miejsce o godzinie 4:40 kiedy Orkan Dudley pokazał swą moc powalając drzewa, wybijając szyby, oraz unosząc dach na bydynku mieszkalnym w miejscowości Kosewo. Na zdjęciach widać z jaką siłą uderzył, czyżby trąba powietrzna?

To jednak nie koniec niebezpiecznej pogody. Kolejne wichury w woj. wielkopolskim zapowiadane są na noc z piątku na sobotę (18-19 lutego) oraz w samą sobotę. W tym czasie porywy wiatru mogą osiągać bardzo duże prędkości, które będą dochodzić do nawet 115 km/h. Najsilniejszym porywom towarzyszyć będzie deszcz oraz lokalne burze-relacjonują strażacy z OSP Kosewo.

W całym powiecie w kilkunastu darzeniach interweniowały także inne jednostki między innymi OSP Słupca, OSP Strzałkowo czy OSP Kamień.

 

FOTO: OSP Kosewo

 

Silna wichura w Powiecie. Największe szkody w Gminie Zagórów.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz