Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

90 lat Ekonomika!

Zespół Szkół Ekonomicznych w Słupcy ma 90 lat! W ramach obchodów jubileuszu wczoraj w placówce zorganizowano zjazd absolwentów.

Popularny Ekonomik rozpoczął funkcjonowanie 1 września 1925 roku, wtedy jeszcze jako Szkoła Handlowa. Jej założycielem był ksiądz Prałat Franciszek Szczygłowski, a szkoła liczyła zalewie dwie klasy. Z czasem zmieniały się nazwy, dyrektorowie, placówka rozwijała się i poszerzała ofertę edukacyjną i dziś ma na koncie około 10 tys. absolwentów. Ponad trzystu z nich przybyło wczoraj do szkoły, by wziąć udział w obchodach jubileuszu i zorganizowanym z tej okazji zjeździe absolwentów. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w słupeckiej farze, później wszyscy przenieśli się do budynku szkoły. W sali gimnastycznej pojawiło się wielu gości, wśród których byli m.in. parlamentarzyści, samorządowcy, byli i obecni nauczyciele szkoły oraz właśnie absolwenci.  Dyrektor Ekonomika, Irena Grzeszczak przedstawiła historię placówki, wręczono odznaczenia zasłużonym pracownikom i przyjaciołom szkoły, nie brakowało też życzeń i wspomnień. Na koniec części oficjalnej zebrani obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczniów i absolwentów Zespołu Szkół Ekonomicznych. Aby upamiętnić 90. rocznicę powstania placówki przed budynkiem zasadzono dąb oraz odsłonięto pamiątkowy obelisk ku czci założycieli, dyrektorów i pracowników.

Po części oficjalnej przyszedł czas na spotkania towarzyskie w kawiarni i przy grillu. Na scenie pojawiła się kapela podwórkowa „Z kopyta”, a wspomnieniom i rozmowom nie było końca. Nie brakowało także dobrej zabawy, o którą zadbał zespół „Zodiak”.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz