Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Podzielmy się posiłkiem

W najbliższy weekend w całej Polsce odbędzie się kolejna edycja akcji „Podziel się posiłkiem”. Zbiórka żywności przeprowadzona zostanie również w słupeckich marketach.

„Podziel się posiłkiem” to ogólnopolska kampania społeczna zainicjowana przez firmę Danone. W ramach programu, Federacja Polskich Banków Żywności organizuje zbiórkę żywności, mającą przyczynić się do wydania jak największej liczby posiłków najbardziej potrzebującym dzieciom w Polsce. Akcja ma również uświadamiać i mobilizować lokalne społeczeństwo do działania na rzecz zapobiegania niedożywieniu, zwłaszcza niedożywieniu dzieci.

Zbiórka wystartuje już jutro, a zakończy się w sobotę (piątek godz. 9.00-13,00, sobota 9.00-15.00). W Słupcy przeprowadzona będzie w następujących sklepach: Netto, POLOmarket, Biedronka i Intermarche. W wymienionych marketach ustawione zostaną specjalne wózki, do których wszyscy będą mogli wkładać zakupioną wcześniej żywność. Na liście najbardziej potrzebnych rzeczy znajdują się: olej, płatki śniadaniowe, mleko, konserwy, przetwory owocowe, makarony oraz inne produkty z długą datą przydatności. Żywność, którą uda się zebrać podczas tych dwóch dni, trafi do potrzebujących dzieci ze Słupcy i okolic.

W naszym mieście w akcję włączyli się wychowawcy, nauczyciele i uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Słupcy we współpracy z młodzieżą i opiekunami Szkolnego Koła Caritas działającego w Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy oraz 38. Słupecką Drużyną Harcerską Nieprzetartego Szlaku „Czarne Jedynki” z SOSW w Słupcy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *