Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Absolewnci zagórowskiej podstawówki spotkali się po 30 latach

Po 30 latach od chwili ukończenia Szkoły Podstawowej w Zagórowie, na zjeździe klasowym spotkało się koleżeńskie grono z rocznika 1983-91. Były chwile wzruszeń i radości, wspomnienia i przednia zabawa.

-Uroczystość rozpoczęła się od lekcji w dawnej klasie nr.”12”. Z zaproszenia skorzystał dyrektor placówki Andrzej Bernat, który dawnych swoich uczniów przyjął bardzo serdecznie. Dyrektor nie omieszkał wspomnieć, że był to rocznik sportowych talentów. Właśnie wtedy zagórowska podstawówki wiodła prym w dawnym województwie konińskim, głównie w piłce nożnej, ręcznej i koszykowej.

Po autoprezentacji, gdzie każdy opowiedział w skrócie swoje dorosłe życie, absolwenci obejrzeli film nakręcony podczas uroczystości zakończenia klas ósmych, a działo się dokładnie 30 lat temu, kiedy dyrektorem szkoły był śp. Antoni Hałasiński.

Po klasowym spotkaniu, koleżeństwo odwiedziło salę gimnastyczną. „Po 30 latach znów mogliśmy wspólnie porzucać piłką do kosza. Może sprawność już nie ta sama, ale jakże chętnie chcieliśmy rozegrać choćby mały mecz” – wspomina Tomasz Frankowski.

Kolejnym punktem zjazdu była wizyta na cmentarzu, gdzie koledzy i koleżanki rocznika 1976 oddali cześć i pamięć zmarłemu koledze śp,. Eligiuszowi Budaszewskiemu. Później wszyscy uczestnicy zjazdu spotkali się w restauracji P.P Waszaków w Ciążeniu, aby dalej wspominać dawne dzieje.

-Szkoła podstawowa to był piękny okres w naszym życiu, to były zupełnie inne czasy. Nasza klasa była bardzo „zgrana”, a przy tym ambitna. Wielu z nas dzisiaj osiągnęło sukcesy w życiu rodzinnym i zawodowym. Każdy z nas ma swoją niepowtarzalną historię.

Tak miło było wszystkich spotkać i wysłuchać. Takie sentymentalne spotkania nie zdarzają się często. Po oraz pierwszy spotkaliśmy się po 30 latach, ale teraz będziemy chcieli organizować takie spotkania częściej” – mówi Tomasz Frankowski.

Organizatorzy pragną podziękować Jerzemu Orchowskiemu za profesjonalne zdjęcia, które będą dla wszystkich pamiątką do końca życia.

 

 

FOTO: Jerzy Orchowski


Brak komentarzy

Dodaj komentarz