Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Aby młodzież miała głos…

Przedstawiciele Ruchu Młodych w Słupcy chcą odmłodzić scenę polityczną w regionie. Jak? Za sprawą Młodzieżowej Rady Miasta. Wniosek o jej powołanie trafił na biurko burmistrza Michała Pyrzyka.
W poniedziałek 17 marca przed budynkiem Urzędu Miasta w Słupcy zorganizowano konferencję prasową Twojego Ruchu. Wszystko po to, by poinformować o planach partii Janusza Palikota w Słupcy. Zarówno miejscowy Twój Ruch, jak i młodzieżówka partii chcą powołania Młodzieżowej Rady Miasta. W związku z tym przedstawiciele w składzie: Artur Nowak, przewodniczący Twojego Ruchu w Słupcy, Patryk Pendel, przewodniczący Ruchu Młodych Słupca oraz Sebastian Ławniczak, koordynator  Wielkopolskiej Struktury Ruchu Młodych  przekazali w poniedziałek burmistrzowi wniosek o powołanie takiej rady wraz ze statutem. – Uważamy, że organy decyzyjne Słupcy potrzebują opinii młodych ludzi – mówił Artur Nowak.

Młodzieżowa Rada Miasta miałaby liczyć od 12 do 16 osób. Jej członkami byliby uczniowie każdej szkoły ponadgimnazjalnej w Słupcy. O tym, czy pomysł znajdzie odzwierciedlenie w rzeczywistości zadecydują radni miejscy.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz