Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Adam nagrodzony w konkursie genealogicznym

W ostatnich dniach odbyło się podsumowanie Konkursu Genealogicznego „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”.

Z rąk Dyrektora Archiwum Państwowego w Poznaniu pana Henryka Krystka Adam Kujawa uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupcy odebrał nagrody za wyróżnienie jego pracy. Zadaniem uczestników konkursu było stworzenie cyfrowego drzewa genealogicznego w specjalnej aplikacji przygotowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Archiwa Państwowe we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju i Edukacji.

Podczas tworzenia swojego drzewa genealogicznego pod kierunkiem mgr Anny Bartczak Adam korzystał nie tylko ze zbiorów prywatnych dokumentów i zdjęć swojej rodziny, ale odwiedził też Archiwum Państwowe w Poznaniu oraz w Koninie.

Konkurs był doskonałą okazją do odkrycia nieznanych przodków, o których wcześniej nikt z rodziny nie wiedział oraz historii wspólnej służby prapradziadka Adama z marszałkiem Józefem Piłsudskim.

Podczas podsumowania konkursu laureat miał okazję zwiedzić Archiwum Państwowe w Poznaniu wspólnie z rodziną w lokacjach niedostępnych dla większości interesantów.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz