Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Agnieszka Łechtańska liderką Polski 2050 w Powiecie Słupeckim

Polska 2050 buduje swoje struktury w Słupcy. Na ich czele w naszym Powiecie stanie Agnieszka Łechtańska.

Po wyborach prezydenckich tysiące wolontariuszy zaangażowanych w kampanię prezydencką Szymona Hołowni postanowiło stworzyć ruch obywatelski na rzecz Polski demokratycznej, praworządnej, zielonej i samorządnej.

Pierwszym filarem jest Stowarzyszenie Polska 2050. Przez rok istnienia powołano struktury w całej Polsce. Aktualnie jest to ponad 2150 członków, 26000 wolontariuszy w bazie (w Polsce i za granicą), 17 zarządów regionalnych. Wolontariusze są obecni i aktywni w większości powiatów naszego kraju. Zajmują się działalnością na rzecz społeczności lokalnych, zgodnie z dewizą, że mogą naprawiać Polskę za pomocą narzędzi partycypacji obywatelskiej. Podejmują szereg akcji m.in. ekologicznych, charytatywnych, prozdrowotnych, tzw. kontrakty obywatelskie oraz realizują projekty ogólnopolskie.

Drugim filarem jest Instytut Strategie 2050. Odpowiada za budowę programowej wizji Polski 2050. Gromadzi ekspertów na poziomie ogólnopolskim i koordynatorów regionalnych, których celem jest wypracowywanie założeń na sprawne funkcjonowanie państwa i rozwiązywanie konkretnych problemów na poziomie lokalnym.

Trzecim filarem jest działalność polityczna. Koło Parlamentarne Polska 2050 skupia Posłów i Posłanki – Hannę Gill-Piątek, Joannę Muchę, Tomasza Zimocha, Michała Gramatykę, Paulinę Hennig-Kloskę, Wojciecha Maksymowicza, Mirosława Suchonia oraz przedstawiciela w Senacie RP – Jacka Burego. Projekt polityczny będzie miał odzwierciedlenie na poziomie regionalnym. Aktualnie funkcjonuje Partnerstwo na Rzecz Samorządu Otwartego, kierowane przez Macieja Żywno, b. wojewodę podlaskiego oraz samorządowca. Są również powołane osoby, które będą odpowiedzialne za rozwój lokalnych struktur politycznych.

Największym kapitałem Polski 2050 są ludzie, którzy zgromadzili się wokół ideałów i nadziei, że zmiana w Polsce jest możliwa i za tę zmianę odpowiada każdy z nas i to już dziś.Niezmiernie miło jest mi przywitać w Stowarzyszeniu Polska 2050 Agnieszkę Łechtańską, która zdecydowała się dołączyć do nas i swoją pracą, doświadczeniem i zaangażowaniem, pomóc nam pracować dla wspólnego celu w Powiecie Słupeckim – mówi dr Ewa Schädler, członkini wielkopolskiego Zarządu Stowarzyszenia Polska 2050. Agnieszka Łechtańska będzie reprezentować Polskę 2050 w Powiecie Słupeckim oraz odpowiadać za budowę i rozwój tamtejszych struktur.

 

 

Dlaczego zdecydowałaś się zostać wolontariuszką w Stowarzyszeniu Polska 2050?

-Urodziłam się w Słupcy. Mieszkam i pracuję na terenie Gminy Słupca. Od lat działam w organizacjach społecznych i stowarzyszeniach. Zawsze wśród ludzi i dla ludzi, dla dzieci i osób potrzebujących. Podczas ostatnich wyborów samorządowych, w których ubiegałam się o fotel wójta Gminy Słupca, miałam niebywałą i ogromną przyjemność spotkać się z mieszkańcami i porozmawiać na spotkaniach przedwyborczych. Każdego głosu wysłuchałam, każda rada, opinia, a nawet uwaga niosła za sobą nowe doświadczenia i chęć zmiany. Zmiany dziwnego i przestarzałego systemu, w którym dziś żyjemy.

 

Co znaczy być Liderem Powiatowym Polski 2050?

-Blisko 40% poparcie dało mi chęć pracy dalej, aby przekonać pozostałą część mieszkańców do wspólnej próby dokonania zmian w naszym lokalnym środowisku. Tak naprawdę niewiele trzeba, aby zorganizować zbiórkę krwi, zabawek, odzieży czy nawet zbiórkę pieniężną. Wszystko zależy od nas samych i ludzi, z którymi się współpracuje.

Od lat przyglądam się naszej lokalnej polityce. Najpierw jako dziennikarz lokalnych mediów, następnie jako urzędnik Starostwa Powiatowego w Słupcy, a teraz jako mikroprzedsiębiorca prowadząc własną działalność gospodarczą.I z perspektywy czasu da się zauważyć, że niektórzy lokalni działacze polityczni, po dojściu do celu, bardzo szybko zapominają dzięki komu mają to stanowisko. Mało, który z nich wraca, aby pomagać społecznie czy charytatywnie w swoim środowisku.

Chce nadal pomagać i pracować na rzecz naszej lokalnej społeczności powiatowej, gminnej i sołeckiej. Od Wyborów prezydenckich przyglądam się ruchowi Szymona Hołowni, czyli obecnie Polsce 2050, jego posłom, ich pracy oraz działaniom, jakie podejmują, np. ekologicznym czy prozdrowotnym, które również nie są mi obce. Widzę w ich działaniu cel i sens oraz to, że tu tak bardzo liczy się człowiek, że prawdziwym staraniem jest budowanie Polski demokratycznej, solidarnej i zielonej dla pokoleń.Chcę nadal pracować społecznie, gdzie centrum jest człowiek i jego potrzeby. Wielu z Was mnie zna. Mam nadzieję, że wielu też z Was w obecnej sytuacji politycznej naszego regionu zrozumie wesprze działania jako wolontariusz czy chociażby sympatyk Stowarzyszenia Polska 2050, do czego serdecznie zapraszam.

 

Dlaczego Polska 2050?

-Pragnę poinformować, że rezygnuję z członkostwa w lokalnym Polskim Stronnictwie Ludowym, ale nie rezygnuje z potrzeb i spraw mieszkańców wsi. Podkreślam, że jestem mieszkanką Wsi, w której wychowywałam się i pracowałam w rodzinnym gospodarstwie ogrodniczym. Mam ogromny szacunek dla osób pracujących w gospodarstwach, z którymi się utożsamiam.Dostrzegając wartości i cele Polski 2050 postanowiłam zostać członkiem Stowarzyszenia Polska 2050 i z radością przyjęłam funkcję Lidera Powiatowego Polski 2050 na terenie Powiatu Słupeckiego.

 

TEKST/FOTO: Polska 2050


Najnowsze komentarze
 • Spodziewam się, że druhowie OSP włożą odświętne mundury i pójdą w szeregi Hołowni krok w krok za panią Agnieszką, do niedawna popierającą lokalny PSL i za panią Kloską, do niedawna popierającą Trzaskowskiego. Z taką konsekwencją i polityczną lojalnością w 2050 r. nikt nie będzie pamiętał, kim był Szymon Hołownia.

 • Żenujące tak zmieniać partie, w PSL nie wyszło to może tutaj wyjdzie

  • W PSL-u nie wyszło? 😂
   Nie powiedziałbym, przecież zdobyła ona 40% w wyborach na wójta gminy.

   • A wyszło? Została wójtem? Z tego, co wiem, to nie została, czyli przegrała. Czyli nie wyszło. Potem zawodowo też nie wyszło, i dalej znowu nie wyszło. Z Hołownią też nie wyjdzie a nawet jeżeli uda się skrzyknąć kilka osób to śmietanę spije pani Kloska.

 • Smiech na sali,lecieć tam gdzie wiatr zawieje.Serio??? Ufać komuś takiemu?Jak dla mnie NIE NIE NIE…Pani juz dziękujemy.

  • Widać, że głosuje się na PIS, jad aż się z pANI wylewa, mieszkanko Wierzbna.

  • Mieszkanko Wierzbna (widać że za PISem aż w ogień) to, że pani Agnieszka zmieniła partię to nic złego, wielu tak robi. Trzeba dać szansę, niektórzy również ślubują miłość, wierność do końca życia a jednak po jakimś czasie zmieniają partnerów-ki…

   • Mieszkam w Wierzbnie już dłuższy czas i z tego co mi wiadomo to Pani Agnieszka nie jest mieszkanką Wierzbna A Kowalewa…

 • Co za ściema. Pasożyty.

 • Jeśli ktoś w dzisiejszych czasach chce Ci pomóc, ale chce Twojego dobra to spiepszaj od niego jak najdalej!

 • PSL takiej straty nie dźwignie 😂😂😂
  Pani Agnieszko nie rób Pani tego. Pyrzyki będą rwać włosy z głowy Króla. A nie on nie ma włosów więc rób co chcesz. Chociaż Szymuś ma włosy więc będą go targać. A tak serio, gdzie ty już kobieto nie byłaś? Czego to dla stołków się nie robi.

 • Brawa za tak odważny krok 👍

 • A propos, która to Pani Agnieszka?

 • Po prostu widzi, że psl to zaściankowa zacofana partia, nic się w niej nie zmienia od wielu lat, na nic nie ma wpływu (z wyjątkiem stołków pana G.).

  • Odważny krok, ale myślę że bardzo potrzebny dla naszej lokalnej społeczności

 • Pani Agnieszka pochodzi ze wsi, dziwne -tam ludzie twardo stąpają po ziemi , pan Hołownia buja w obłokach!!!!.Proponuje nową nazwe
  partii SPADY .

Dodaj komentarz