Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Akademia wyobraźni w MDK

Już po raz 6 w Miejskim Domu Kultury gościł Teatr Akademia Wyobraźni.

Spektakl pt. „Wędrówki Stasia” obejrzeli i wzięli udział w warsztatach uczniowie klas I – V Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 3

To przedstawienie marionetkowe w konwencji czeskiego teatru domowego zaadaptowanego na grunt polski. Zabawna i pouczająca historia o dobrym i odważnym chłopcu, który dzięki magicznemu podarunkowi chce zmienić świat na lepszy. Podczas wędrówki po świecie spotyka na swojej drodze różnych ludzi: dobrych i złych a nawet Diabła i samego Pana Jezusa.

Fabuła zaczerpnięta z opowieści ludowej przenosi dzieci do świata baśniowej przypowieści. Wspaniałe przedstawienie w konwencji czeskiego teatrzyku domowego grane w replice zabytkowego teatru z czeskiego muzeum lalek.

Teatr Akademia Wyobraźni to nieinstytucjonalny teatr lalki i aktora założony i prowadzony przez absolwentów wydziału lalkarskiego wrocławskiej PWST. W swoim repertuarze posiada spektakle zarówno nowoczesne, jak i tradycyjne, duże i małe (największe lalki mają ponad 4 metry wysokości), dla dorosłych i dla dzieci.

W swoich kreacjach nawiązuje do tradycji teatru lalkowego ale nie stroni także od najnowocześniejszych poszukiwań teatru formy plastycznej.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz