Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Akcja policji i motocyklistów w Słupcy

Policjanci ruchu drogowego wspólnie z Wielkopolskimi Fanami Motocykli przeprowadzili kolejną akcję edukacyjno – informacyjną “Patrz w lusterka – Motocykle są wszędzie”.

Miała ona na celu przypomnienie zmotoryzowanym, jak bardzo ważną czynnością w czasie jazdy jest kontrolowanie sytuacji na drodze w lusterkach oraz o tym, że zaczyna się okres, kiedy na drogach częściej pojawiają się motocykle.

Motocykliści w ten sposób rozpoczęli sezon motocyklowy, a słupeccy mundurowi kolejne działania dotyczące bezpieczeństwa na drogach pn.„Jednośladem bezpiecznie do celu”.

W tym roku akcję zorganizowano w sobotnie przedpołudnie, 9 kwietnia, w Słupcy na jednym z przysklepowych parkingów. Motocykliści z klubu WFM w Słupcy przyklejali na auta naklejki o treści: “Patrz w lusterka – Motocykle są wszędzie”, natomiast policjanci rozmawiali z kierowcami, udzielali porad i przekazywali materiały profilaktyczne.

Funkcjonariusze przypominali o nowych przepisach ruchu drogowego, przestrzegali przed jazdą na”podwójnym gazie” oraz propagowali akcję „Jednośladem bezpiecznie do celu”. Do rąk kierowców trafiły tematyczne ulotki, zawieszki zapachowe oraz odblaski.

 

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz