Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Akcja „Szkoła pamięta”

Zabytkowy cmentarz uporządkowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Drążnej.

-We współczesnym świecie naznaczonym nieustannym pośpiechem młodzi ludzie ciągle poszukują skrótów myślowych, próbują odnaleźć swoją tożsamość i poznać dzieje najbliższej okolicy.

Mogą liczyć na szkołę, która jest doskonałym miejscem do zdobycia wiedzy na temat historii małej ojczyzny i lokalnych bohaterów, a także zachęca uczniów do działania na rzecz lokalnej społeczności.

We wrześniu 2021 roku uczniowie klas VII – VIII Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej wraz z wychowawcami i rodzicami podjęli się działań porządkowych na cmentarzu ewangelicko-augsburskim w Kochowie.

Ten dziewiętnastowieczny obiekt sakralny został uporządkowany i przygotowany do zbliżających się Wszystkich Świętych. W ramach akcji MEN „Szkoła Pamięta” uczniowie zakupili kwiaty oraz znicze i 27 października 2021r. zapalili je na większości grobów upamiętniających ludzi – bohaterów historycznych miejsc i wydarzeń małej ojczyzny.

 

 

Wszystkie opisane powyżej przedsięwzięcia przyczyniły się do rozbudzenia wśród uczniów zainteresowania historią małej ojczyzny, o którą należy dbać, pielęgnować i zachować dla przyszłych pokoleń.

Zaduma nad przemijaniem życia stanowiła dobrą okazję do zastanowienia się nad własnym postępowaniem i patriotyzmem na co dzień oraz przyczyniła się do rozwijania wśród młodzieży silnej motywacji do działania twórczego, a przede wszystkim uświadomiła im, że patriotyzmu nie można postrzegać tylko w kategorii obrony Ojczyzny podczas wojny- czytamy w informacji Szkoły.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz