Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Akcja “Znicz” w powiecie

Działania pod kryptonimem „Znicz”, polegające na zapewnieniu bezpieczeństwa podczas obchodów Święta Zmarłych, na stałe wpisały się w kalendarz poczynań Policji, jak również w krajobraz polskich dróg.

Tradycyjnie już w tym okresie będziemy mieli do czynienia ze wzmożonym ruchem na drogach, a co za tym idzie utrudnieniami w płynnej jeździe, szczególnie w rejonach przycmentarnych.

Dodatkowo, niekorzystny wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, będzie mieć jesienna, czasem bardzo zmienna aura.

To wszystko przyczynia się do wzrostu zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Tegoroczne działania, mając na uwadze, że Święto Zmarłych przypada w piątek, skoncentrują się przede wszystkim w dniach 31.10 do 3.11.2019 roku.

W roku 2018 przez pięć dni akcji w powiecie słupeckim nie doszło żadnego wypadku drogowego, zgłoszono jedynie 13 niegroźnych kolizji.

Policjanci zatrzymali 5 pijanych kierowców.


Najnowsze komentarze
  • Nawet takie akcje nie uczą rozumu szaleńców. Ciekawe ilu w tym roku “załapie” się na swoje święto. W tamtym roku było ich chyba 56.
    Jak widzę tę, rewię mody na cmentarzach i wyścigi szaleńców na drodze bo musi raz w roku zapalić świeczkę na grobie to strach wychodzić w domu. Dlatego ja staram się zrobić wszystko wcześniej lub później aby nie narażać rodziny na wypadek i utratę zdrowia lub życia. Ten owczy pęd to jakaś zmora to nawiedzenie tych ludzi i księży jest jakąś parodią zadumy i wspomnień o naszych najbliższych. Ale jak mówią co kraj to obyczaj.

  • A KOGO TO OBCHODZI CO TY MASZ ZROBIĆ NIE MUSISZ SIĘ WYŻALAĆ

  • Ta akcja nic ale to nic nie nauczy tych szaleńców w swych czterech zerach piate w środku, kultury na drodze .

  • Szkoda, że akcji znicz nie ma codziennie… Radość moja była ogromna, gdy zobaczyłam radiowóz w Stawie. Odrazu inna kultura jazdy… Wszyscy elegancko zwalniają, nikt nie wyprzedza na skrzyżowaniu… Coś pięknego. Do Strzałkowa wjeżdżam zawsze 50 km/h , 8 na 10 pojazdów mnie wyprzedza… Zaraz światła…Ze znaczna prędkością. Gdzie policja? Strach skręcić do posesji na Wyszyńskiego…

Dodaj komentarz