Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

„Aktywna Tarcza”. Wspólne działania policji i Straży Ochrony Kolei.

W dniach 23-24 stycznia policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei prowadzą działania w ramach akcji „Aktywna Tarcza”.

Celem działań jest kontrola obszarów kolejowych pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania przestępczości oraz przestrzegania przepisów porządkowych.

Akcja „Aktywna Tarcza” realizowana jest w ramach międzynarodowej organizacji Unii Europejskiej – RAILPOL. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei prowadzą wspólne działania kontrolno-prewencyjne na obszarach kolejowych.

Ich celem jest między innymi kontrola przestrzegania przepisów w obszarach kolejowych, przeciwdziałanie niszczeniu mienia oraz kradzieży elementów infrastruktury kolejowej.

Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na osoby przemieszczające się w obszarze kolejowym, reagują na wszelkie przestępstwa i wykroczenia takie jak: przechodzenie przez torowiska w miejscach zabronionych, agresywne zachowania, wszelkie przypadki niszczenia mienia czy też kradzieży elementów infrastruktury kolejowej.

W działaniach udział biorą także funkcjonariusze drogówki, których priorytetem jest reakcja na zachowania kierujących na przejazdach kolejowych oraz uświadomienie uczestnikom ruchu zagrożeń jakie wynikają z niestosowania się do przepisów.

 

TEKST/FOTO: Policja Słupca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *