Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Aktywność się opłaca

Projekcją pięciu krótkometrażowych filmów, zrealizowanych przez gimnazjalistów z Drążnej i Ostrowitego podsumowano dziś w Słupcy projekt „Klub Aktywnych”. Spotkanie wzbogacił występ nietypowych gości- sobowtórów Jennifer Lopez i Chucka Norrisa.

Projekt „Klub Aktywnych” realizowany jest od września 2013 roku przez Wielkopolskie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. W jego ramach, pięćdziesięcioosobowa grupa młodzieży z Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Ostrowitem i Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Drążnej, mogła skorzystać z różnego rodzaju warsztatów, zajęć wyrównawczych, językowych, poradnictwa psychologicznego, itd.

Ewa Kanabus- Koszal, współpracująca ze stowarzyszeniem

 

 

Niewątpliwie, ciekawą częścią projektu były dla młodzieży również wycieczki do Muszyny i Prokopowa, gdzie gimnazjaliści mieli możliwość nakręcenia filmów, w których wystąpili. Efekty ich pracy zostały dziś przedstawione na ekranie kina Sokolnia. Dodatkową atrakcją spotkania była obecność sobowtórów Chucka Norrisa i Jennifer Lopez, którzy na scenie MDK dali prawdziwe show i porwali młodzież do wspólnej zabawy.

Choć projekt potrwa do września bieżącego roku, większość jego założeń została już wykonana. Na gimnazjalistów czeka jeszcze wyjazd do wioski garncarskiej na Mazurach, gdzie uczyć się będą m.in. wypalania ceramiki oraz wezmą udział w innych ciekawych zajęciach.

Projekt „Klub Aktywnych” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *