Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Aktywny początek wakacji w Zagórowie

Pierwszy tydzień wakacji w Zagórowie upłynął pod znakiem wyjazdów. Uczniowie odwiedzili kopalnię soli w Kłodawie oraz wioskę norweską we Włodzimirowie.

Tegoroczna akcja „Wakacje z MGOK” rozpoczęła się 1 lipca i trwać będzie przez cały miesiąc. Pierwszym punktem bogatego planu był wyjazd do Kłodawy. Najpierw, uczestnicy wycieczki zwiedzili tamtejszą kopalnię soli, a następnie obejrzeli spektakl Teatru Figur Kraków pt: „Król Maciuś I”. Przedstawienie zostało zrealizowane na finał edukacyjnego projektu „Teatr cieni-kopalnia możliwości”, przeprowadzonego przez konińskie Centrum Kultury i Sztuki.

Kilka dni później w ramach „Wakacji z MGOK” zorganizowano kolejną wycieczkę. Tym razem uczestnicy wybrali się rowerami do pobliskiego Włodzimirowa, gdzie niedawno powstała wioska norweska „Arendel”. Jest to jedyne w swoim rodzaju miejsce, które nawiązuje do Skandynawii, począwszy od drewnianych domków, przez wystrój wnętrz, aż do zwierząt. W wycieczce udział wzięło 39 uczestników – dzieci i rodziców, którzy pomagali w bezpiecznym poruszaniu się na rowerach.

Dziś w ramach „Wakacji z MGOK” odbędzie się piknik plastyczny. Początek o 16:00. Szczegółowy program akcji sprawdzić można tutaj.

FOTO: MGOK Zagórów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *