Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Andrzej Grzeszczak pokieruje słupeckim Urzędem Miasta

Znamy już oficjalną decyzję dotyczącą funkcji komisarza, który do czasu wyborów ma pełnić obowiązki burmistrza Słupcy.

Przypomnijmy, że cała sytuacja związana jest z wyborem na posła dotychczasowego burmistrza, Michała Pyrzyka. Zgodnie z obowiązującym prawem utrata mandatu burmistrza oraz odwołanie jego zastępcy nastąpiło  automatycznie wtedy, kiedy Pyrzyk dostał się do Sejmu. Dziś premier wyznaczył komisarza, który pokieruje pracami Urzędu. Decyzję Mateusza Morawieckiego przekazał Wojewoda Wielkopolski, Michał Zieliński.

Komisarzem będzie Andrzej Grzeszczak, który do tej pory pełnił funkcję kierownika Wydziału Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Słupcy.  Przypomnijmy, że w ostatnich wyborach ubiegał się o stanowisko burmistrza Zagórowa. W drugiej turze zagłosowało na niego 1418 wyborców. Z kolei obecny burmistrz, Roman Kulterman otrzymał 2196 głosów. Wcześniej, w latach 2010-2014 Grzeszczak był także wójtem Gminy Rzgów, radnym Sejmiku Województwa Wielkopolskiego oraz dyrektorem szkoły.  Swoją pracę rozpocznie jutro.

Zazwyczaj wyznaczony przez premiera komisarz swoją funkcję sprawować powinien do czasu przyspieszonych wyborów. Te miałyby się odbyć w ciągu 90 dni od jego powołania. W tym wypadku tak się jednak nie stanie.

Wynika to z faktu, że Wybory Samorządowe zostaną zorganizowane prawdopodobnie w kwietniu, czyli w okresie sześciu miesięcy przed zakończeniem obecnej kadencji burmistrza. Tym samym komisarz pokieruje pracami Urzędu Miasta do tego czasu.

 

FOTO: Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu


Najnowszy komentarz
  • Jak przyszedł, tak pójdzie.

Dodaj komentarz