Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Anna Halaba ze statuetką Kariatydy

W konkursie organizowanym przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie nagrodzona została nauczycielka słupeckiego LO, Anna Halaba.

Celem konkursu z okazji Dnia Animatora Kultury jest uhonorowanie wyróżniających się osób tworzących i wspierających kulturę w subregionie konińskim (Konin oraz powiaty koniński, słupecki, kolski i turecki).

Statuetki Kariatydy Kapituła przyznaje w kategoriach: Twórca, Animator Kultury, Mecenas Kultury – Sponsor, Samorząd Lokalny, Nowa, Razem oraz (pewnie ta najważniejsza) Kariatyda Wielka.
Warto zauważyć, że w Kapitule Konkursu o Kariatydę, od wielu już lat, zasiada słupczanka Katarzyna Rybicka – pracownik Wydziału Oświaty i Promocji Starostwa Powiatowego w Słupcy.

Anna Halaba to nauczycielka języka polskiego w słupeckim liceum ogólnokształcącym. Od lat prowadzi (we współpracy z MDK i Panią Anną Czerniak) zespół teatralny „Human Sapiens”, który tworzą utalentowani uczniowie ogólniaka. Pisze scenariusze przedstawień, i reżyseruje.

Prowadzona przez Annę Halabę grupa teatralna wielokrotnie była wyróżniana i nagradzana podczas Przeglądów Twórczości Bożonarodzeniowej Anioły w Kazimierzu Biskupim.

Polonistka współpracuje także z Muzeum Regionalnym w Słupcy. Od wielu lat, przygotowuje przedstawienia z okazji Nocy w Muzeum – są to tematyczne spektakle uwzględniające wszelkie detale sztuki scenicznej: słowo, muzyka, światło – wszystko to zasługuje na najwyższe słowa uznania. W roku 2020, z okazji jubileuszu 730-lecia lokacji Słupcy, Urząd Miasta wydał scenariusze napisane przez Annę Halaba – tematycznie związane ze Słupcą oraz audiobook pt. „Słupca miasto owiane legendą”.

Materiał trafił do bibliotek i placówek oświatowych. Pani Anna Halaba to polonistka z powołania, zachęca młodych ludzi do angażowania się w życie szkoły i lokalnego środowiska poprzez poezję, teatr i recytację. Jej uczniowie zbierają laury na konkursach recytatorskich i przeglądach teatralnych.

-Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, jak w dzisiejszych czasach potrzebna jest nam kultura, poezja, wrażliwość … gdy wokół tyle złych emocji. Czym skorupka za młodu … chciałoby się rzec. Anna Halaba dba o to, aby ta skorupka młodych ludzi nasiąkała tym co najlepsze, najbardziej wartościowe, tym co niemierzalne a tak bardzo potrzebne. Gratulujemy Pani Profesor-czytamy w informacji Liceum Ogólnokształcącego w Słupcy.

 


Najnowsze komentarze
  • Gratulacje!

  • Gratulacje. Więcej takch nauczycieli

Dodaj komentarz