Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Architekci Krajobrazu przywitali wiosnę

Młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Strzałkowa gościła na Wiosennej Gali Florystycznej w Poznaniu. Wspaniałe kwiatowe, wielkanocne i ślubne kompozycje dosłownie zachwyciły uczniów. Kto wie? Może w przyszłości będziemy podziwiać ich przepiękne kompozycje.

Uczniowie klasy IV TA z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Strzałkowie uczestniczyli w Wiosennej Gali Florystycznej na Wielkopolskiej Gildi Rolno – Ogrodniczej S.A. W Poznaniu. Tematem wiodącym pokazu była oczywiście wiosna a prezentację prowadziły dwie znane florystyki Katarzyna Greta Szymkowiak – wicemistrzyni Polski i Anna Winiarska – Roedoe z Holandii. Obie panie wykonywały swe prace „na żywo” przed zgromadzoną publicznością, komentując jednocześnie techniki wykonywanych czynności oraz zdradzając tajniki tej niewątpliwie pasjonującej dziedziny. Młodzież z wielkim zainteresowaniem śledziła każdy ruch artystek i rejestrowała wszystkie kompozycje zarówno wielkanocne jak i ślubne.

Ciekawe dobory kolorystyczne, bogactwo materiałów, a jednocześnie prostota i wyczucie smaku, z jakim artystki tworzyły na oczach przybyłych kwiatowe „dzieła” dosłownie zachwyciły a zarazem zainspirowały uczniów. Teraz, tylko pozostało nam czekać na podobne pokazy, prezentowane przez naszych wychowanków.Wraz z młodzieżą w Wiosennej Gali Florystycznej uczestniczyli nauczyciele przedmiotów zawodowych Bogumiła Janowska, Monika Wolniakowska, Urszula Ławniczak, Anna Głodkowska i Tomasz Lubański.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *