Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Architekci u z CKZiU na praktykach zawodowych w Niemczech

Kolejna grupa 14 uczniów CKZiU w Strzałkowie bierze udział w praktykach zawodowych realizowanych w ramach projektu „Aktywne praktyki zawodowe z programem Erasmus Plus”.

Niedawno technikum budowlane, a teraz uczniowie 3 klasy technikum architektury krajobrazu przebywają w ośrodku szkolenia praktycznego DEULA w Nienburgu w Dolnej Saksonii.

W projekcie realizowana jest tematyka związana z wykonywaniem pomiarów geodezyjnych, obliczaniem różnic wysokości w terenie, realizacją projektów małej architektury ogrodowej.

Stażyści pracują nad wykonaniem m.in. schodów terenowych, murków ogrodowych, oczka wodnego i dekoracyjnych ścieżek z kostki brukowej.

Oprócz cennej wiedzy i praktycznych umiejętności uczniowie mają okazję doskonalić znajomość języka niemieckiego i poznać kulturę Niemiec poprzez udział w ciekawych wycieczkach.

Uczniowie odwiedzili między innymi jeden z największych parków rozrywki w Europie Hyde Park w Soltau, park afrykańskich zwierząt Serengeti w Hodenhagen oraz fabrykę samochodów marki Volkswagen w Wolfsburgu.

Opiekunem podczas stażu jest Katarzyna Jankowska, koordynatorem projektu Marcin Górski.

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz