Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Arkadiusz Jurga Starostą Dożynek Powiatowych w Młodojewie

Już w niedzielę w Młodojewie odbędą się Dożynki Powiatowe. Znamy już ich starostę.

– Szanowni Państwo – przed Wami – Arkadiusz Jurga, rolnik z Poniatówka w gminie Słupca – tegoroczny starosta Dożynek Powiatowych w Młodojewie.Pan Arkadiusz i Justyna Jurga wraz z dziećmi Adamem, Filipem, Basia oraz Szymonem, prowadzą gospodarstwo rolne w miejscowości Poniatówek, w gminie Słupca.

Gospodarstwo przekazane w 2019 roku przez Grzegorza i Danutę – rodziców Arkadiusza, dziś liczy około 50 hektarów, z czego 12 jest własnością gospodarzy. Nadal głównym kierunkiem jest tutaj produkcja mleka. Stado liczy 70 sztuk, z czego połowa to krowy mleczne, a pozostałą część stanowią jałówki na remont stada. Byczki są sprzedawane w wieku około 2 tygodni.

Stado jest pod oceną Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka, a jego wydajność za ubiegły rok wyniosła powyżej 8200 l/szt. Mleko odbierane przez OSM Łowicz w ilości około 280 tyś litrów rocznie. Uprawy w tym gospodarstwie są podporządkowane produkcji pasz dla krów mlecznych, w strukturze zasiewów dominuje kukurydza zbierana na kiszonkę, trawa na gruntach ornych oraz pszenżyto zbierane jako surowiec do przygotowywanej w gospodarstwie paszy.

Jedynie pszenica jako nadwyżka przeznaczana jest na ewentualną sprzedaż. Park maszynowy, mimo że nie jest najnowocześniejszy, to jednak kompletny i pozwala na wykonanie w gospodarstwie wszystkich prac we własnym zakresie, wynajmowana jest jedynie sieczkarnia do zbioru kukurydzy. Wszyscy członkowie rodziny pracują razem na gospodarstwie. Podkreślić trzeba zaangażowanie dzieci w codzienne czynności oraz nieocenioną pomoc rodziców Danuty i Grzegorza – czytamy na stronie Starostwa.

Szczegóły wydarzenia znajdziecie TUTAJ.

 

https://twojaslupca.pl/zapraszaja-na-dozynki-powiatowe-w-mlodojewie/

 

FOTO: Starostwo Powiatowe w Słupcy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *