Awansowali do półfinału Retro Ligi

Po niezwykle zaciętym i wyrównanym meczu Lechja Lwów (Dzierżoniów) pokonała na swoim boisku WKS 10 pp z Łowicza 2-1. W składzie zwycięskiego zespołu nie zabrakło naszych mieszkańców Jerzego Orchowskiego, Marcina Michałowskiego i Łukasza Przygockiego.

-W pierwszej połowie gry na boisku dominowali goście, którzy nie wykorzystali kilku dogodnych sytuacji strzeleckich, za to jako pierwsi stracili bramkę. Stało się to w 16 minucie, kiedy Paweł Sibik pewnie wykorzystał rzut karny. Strzelec gola chwilę wcześniej faulowany był przez bramkarza gości. W tej części gry w stronę bramki łowiczan strzelali jeszcze tylko Jarosław Kresa, Mariusz Tylak i Tomasz Kaczorowski. Przewaga WKS 10 pp przyniosła im sukces w 41 minucie gry, kiedy to Marcina Kamieniarza pokonał Michał Brandt i zrobiło się 1-1.

Po przerwie jednak to biało-zieloni przejęli kontrolę nad meczem i z każdą minutą atakowali coraz groźniej. Na bramkę strzeżoną przez Andrzeja Włodarczyka strzelali m.in. Paweł SIbik, Łukasz Kresa, Marcin Michałowski i Tomasz Kaczorowski. Ten ostatni w 78 minucie trafił nawet do bramki łowiczan, ale sędzie gola nie uznał, dopatrując się spalonego.

Lechja nie rezygnowała ze zmiany wyniku do końca, co przyniosło efekt w 88 minucie gry. Po strzale Pawła Sibika piłkę trącił jeszcze jeden z obrońców, ale do futbolówki dobiegł Marcin Orliński i z bliska umieścił ją w siatce gości. Wielka radość w obozie biało-zielonych! W doliczonym czasie gry świetną okazję na podwyższenie wyniku miał Maciej Rojek, ale tym razem lepszy okazał się golkiper gości.

W meczu nie obeszło się bez kontuzji, z boiska z urazami w drugiej połowie zejść musieli Łukasz Przygocki i Łukasz Kresa.Cała drużyna zasłużyła na pochwały. Dzięki temu zwycięstwu Lechja utrzymała serię zwycięstw na własnym boisku, ale przede wszystkim awansowała do półfinału tegorocznych rozgrywek Retro Ligi!- czytamy na stronie zespołu.