Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Badania potwierdziły ptasią grypę. Jezioro Powidzkie ma być wykluczone z użytkowania.

Znamy już pierwsze wyniki badań dotyczące martwych ptaków znalezionych przy Jeziorze Powidzkim.

O sprawie informowaliśmy TUTAJ. Jak się okazuje martwe ptaki znalezione przy plażach w Powidzu i Kosewie padły z powodu ptasiej grypy. Potwierdziły to pierwsze wyniki badań. Kolejne maja określić konkretny typ wirusa.

To zła informacja dla wszystkich korzystających w sezonie z Jeziora Powidzkiego. Jeśli wyniki się potwierdzą sanepid wyznaczy strefę, w której ograniczone będzie korzystanie z akwenu.

-Jezioro Powidzkie na pewien okres czasu, w zależności jak długo będziemy notować kolejne przypadki będzie wykluczone z użytkowania, gdyż osoby, które korzystają z tego jeziora później wracają do swoich domostw i tutaj jest ryzyko rozniesienia czynnika zakaźnego, który jest w wodzie- mówi dla Radia Warta-zastępca Powiatowego Lekarza Weterynarii w Słupcy Bartłomiej Szymański.

 

FOTO: OSP Powidz

 

Wyznaczyli strefę objętą zakażaniem ptasią grypą wokół Jeziora Powidzkiego

 

„Nie zamykamy akwenu jeziora powidzkiego, ani plaż wokół jeziora.”

 

Zlecili badania wody w jeziorze. Gmina Powidz w stałym kontakcie ze służbami w związku możliwym ogniskiem ptasiej grypy.

 

Prawie 200 martwych ptaków w Jeziorze Powidzkim

 


Najnowsze komentarze
  • Bujda na resorach.

  • Kolejna ściema, tym razem lokalna. Za chwilę ptaki w maseczki ubiorą.

  • Służbiści ze Słupcy jak zwykle robią wszystko żeby wykończyć lokalną turystyke i biznes. Ktoś z urzędasów chyba chce być celebrytą…

  • Jak zamkną jezioro, o ile można jezioro zamknąć, to będzie pretekst do wybicia drobiu w fermach i nie tylko. Już raz to przerabialiśmy to jak w Toruniu podrzucono dwa zakażone łabędzie i wiele ferm zrujnowano po to żeby kurczak z Izraela wjechał do Polski w wyzszych cenach tuz przed świętami.

  • Dziwne, że od kilku lat słyszymy o ptasiej grypie. Ciekawe skąd się wzięła???. Tak samo jak koronawirus.

Dodaj komentarz