Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

„Bajka” ma powstać w Kosewie. Działkę od Powiatu kupi Gmina Ostrowite.

Nad tematem działki, na której znajduje się Dom dla Dzieci i Młodzieży „Szansa w Kosewie” podczas dzisiejszej sesji debatowali radni Powiatu Słupeckiego.

Okazją do dyskusji była uchwała w sprawie wyrażenia opinii radnych, dotyczącej sprzedaży nieruchomości. Chce ją kupić Gmina Ostrowie. Na sesji pojawił się przewodniczący Rady Gminy, Andrzej Świątek, który przedstawił plany samorządu dotyczące tej inwestycji. Jak tłumaczył Gmina Ostrowite chce utworzyć w tym miejscu ośrodek rekreacyjno-sportowy „Bajka”. Postała już stosowana wizualizacja, którą możecie obejrzeć na zdjęciach poniżej.

W planach jest utworzenie w sumie 54 apartamentów. Na działce miałyby powstać miejsca parkingowe na 89 miejsce, a także między innymi restauracja i ogród z tarasami, wędzarnia w starym kominie, czy też dziedziniec sztuki. Nie zabraknie boisk sportowych, placu zabaw dla dzieci, pola namiotowego, amfiteatr na skarpie, promenady, pomostu i kąpielisk.

-To jedno z ostatnich w dosłownym znaczeniu tego słowa miejsce publicznego, nieograniczonego dostępu do największego i jednego z najczystszych jezior w Wielkopolsce. W przypadku sprzedaży nieruchomości na rynku komercyjnym w przetargu nieograniczonym sytuacja ta może się zmienić- mówił podczas sesji Świątek, który podkreślał potrzeby rozwoju terenów turystycznych na terenie Gminy Ostrowite.

Początkowo złożona przez samorząd oferta nabycia działki opiewała na kwotę około 6 milionów złotych, które miałoby zostać zapłacone w cyklu trzyletnim w transzach po 2 miliony złotych. Gmina Ostrowite jest jednak gotowa już w tym roku zapłacić 4 700 000 zł.

Największe obawy dotyczące sprzedaży działki Gminie Ostrowite miał radny Andrzej Kasprzyk. Zwracał on uwagę na fakt, że w przyszłości przy ewentualnej zmianie władzy, Gmina może chcieć sprywatyzować nieruchomość. Jak poinformowały władze Powiatu, w przypadku takiej sytuacji ten ma mieć prawo pierwokupu nieruchomości.

Na sesji obecnych było 13 radnych. Wszyscy wyrazili pozytywną opinię na ten temat.

 


Najnowsze komentarze
  • Czyli co już ktoś sobie zrobił biznes plan i dogadał z kim trzeba ? :D

  • „ Najczystrzych jezior w Wlkp „ wiec należy dołożyć kostki brukowej, wybudować kolejny pomost w miejscu gdzie go nie ma, zachęcić ludzi do jeszcze większego najazdu i przyglądać się dewastacji tego niegdyś czystego akwenu. Widać jak ograniczone jest strategia gminy, nie tylko Ostrowite, ale i innych. Jedyny pomysł jaki maja na Jezioro Powidzkie to postepowa dewastacja. Panu wójtowi gminy proponuje najpierw rozwiązanie problemy śmieci walających się po Lipnickich lasach, a władzom Powiatu uczciwego podejścia do samowoli budowlanych wokół jeziora. Czy właściciel Pod Strzecha już posprzątał po sobie i naprawił zdewastowana linie brzegowa przylegająca do jego biznesu ? Widać, ze nasze „ władze „ z tymi problemami sobie nie radza. Jedyne co im dobrze wychodzi to huczne otwieranie każdego krawężnika. Nie życzę powodzenia tej inwestycji.

  • Trolle już pracują :):):)

  • Z daleka pachnie tutaj waleczkiem porządnym!

Dodaj komentarz