Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Bartkowiak o swoim odwołaniu: Chodzi o rozgrywkę polityczną

Na dzisiejszej sesji Rady Powiatu tuż przed głosowaniem nad odwołaniem swoim i Zarządu głos zabrał starosta, Jacek Bartkowiak.

-Nie będę przekonywał Państwa do głosowania przeciwko odwołaniu Zarządu Powiatu Słupeckiego. Myślę, że argumenty, które przemawiają za tym przedstawiamy Państwu na codzień prezentując efekty naszej pracy.

Jeżeli Państwo uznacie, że Wasza opinia jest inna, oczywiście macie do tego pełne prawo, ale też chciałbym, żeby do opinii publicznej poszedł jasny przekaz, że nie chodzi w tym momencie o nic innego jak tylko i wyłącznie o rozgrywkę stricte polityczną.

I żeby nie zabrakło tego jeszcze jednego, wydaje mi się istotnego argumentu to, Szanowni Państwo jesteśmy w przede dniu decyzji dotyczących przyznania samorządom kolejnych środków rządowych z Nowego Ładu. Państwa wybór- powiedział tuż przed głosowaniem Jacek Bartkowiak.

Zaraz potem za jego odwołaniem głosowało 11 radnych, 6 było przeciw. Za odwołaniem byli: Piotr Gałan, Przemysław Niezbecki, Przemysław Dropiński, Mariusz Król, Anna Czerniak, Anna Kusiołek, Stefan Stencel, Jerzy Orchowski, Stefan Zieliński, Bogdan Jastrząb i Andrzej Kasprzyk.

Przeciwko głosowali: Bogdan Kukulski, Andrzej Bernat, Aleksandra Kazuś-Wróblewska, Natalia Bobrowska-Bartkowiak, Czesław Dykszak i Henryk Tylman.

 

Starosta i Zarząd odwołani!

 


Najnowsze komentarze
 • Bzdury, bzdury, bzdury. żadną polityczną. Zakładał koalicję z SLD, Nowoczesną, PO a teraz gada o polityce. Mienił się prawicą a wtajemniczeni wiedzą co mówił. Wreszcie !!!

  • Szantaż? Jeżeli mnie odwołacie, to załatwię wam nieprzyznanie środków z Polskiego Ładu? To się przedkłada na wszystkie samorządy w kraju, albowiem PiS stawia wszystko na ostrzu noża, czyli, albo się podporządkujecie i będziecie popierali naszą wizję polityki krajowej i zagranicznej albo nie dostaniecie funduszy. Normalnie monopol na wszelkie działania rodem z PRL.

 • Nie było szans na merytoryczne podważenie pozycji starosty i Zarządu to trzeba było zagrać politycznie. Spośród tej żałosnej jedenastki ma się wyłonić nowa władza? Miej nas Panie w opiece. Nadchodzi czas chaosu i zastoju.

 • Pierwszą decyzją nowego zarządu powinien być wnikliwy audyt w starostwie. to podstawa by rozliczyć.

  • Pani kochana, ale one te z koniczyną to nie dają rady takich pieniędzy policzyć, one w życiu takiego budżetu nie miały. I już nie będom miały.

   • Budżet okupiony inflacją na poziomie 5,9%.

 • Rozgrywka polityczna, powiedział członek PiS, którego to partia uwielbia rozgrywki mafijno – korupcyjne. Panie były starosto, wasze korumpowanie pieniędzmi społeczeństwa nie zawsze się udaje. Żegnam. Brawo Rada Powiatu. Polski Ład jest na kredyt , który nasze dzieci będą musiały spłacać tak jak będą płacić do końca życia za to jak PiS zrujnował nasz kraj nie tylko w Polsce, ale również na arenie międzynarodowej. 8 gwiazdek

  • Poproszę o kilka przykładów tej ruiny ? 9 gwiazdek

   • Wystarczy spojrzeć na wartość spółek skarbu państwa od momentu przejęcia władzy przez PiS, wystarczy spojrzeć na wielkość długu publicznego, wystarczy spojrzeć na inflacje, która już pożarła te wasze 500+ i 13 , 14 emerytury, Morawiecki to kreatywny księgowy , prawdziwy stan finansów państwa jest ukrywany. Przykłady można mnożyć , ale rozumie , ze nie do wszystkich docierają skoro ogląda się TVPiS.

    • A to ciekawe co piszesz.. Proszę wskaż zatem spośród 10 największych spółek z udziałem skarbu państwa choćby jedną która straciła na wartości… Pomogę Ci – nie znajdziesz, na ma takiej; łącznie od momentu przejęcia władzy przez ten beznadziejny PIS spółki SP zyskały na wartości blisko 20 mld PLN. Przypomnę Ci tylko, że POpaprańcy zostawili Orlen zadłużony. Nasze 500+??:))) Co takiego otrzymałeś od Platformy ?? Znów Ci pomogę i przypomnę – otrzymałeś propozycję pracy do 67 roku życia , bo podobno „piniendzy nie ma i nie będzie”, pomimo ,że skradzione Ci je z Twojego OFE. Inflacja ? Wskaż państwo w Europie które nie odnotowało wzrostu inflacji … Znów Ci pomogę , nie ma takiego państwa. Uprzejmie proszę zatem przestań ***r****ć i nie koncentruj się jedynie na przekazie z TVN;)
     P.S.
     Popracuj nad pisownią : rozumiem a nie ” rozumie”

     • Rosa, nie cytuj wiadomosci Kancelarii Premiera, bo to Pinokio jest. Wartosc spolek od 2015 r.

      Energa 15.56 6 -61,4% udzial 64,09%
      PGE 13.39 8.11 -39,4% 57,39%
      PHN 18.77 11.8 -37,1% 69,73%
      PGNiG 6.24 4.85 -22,3% 71,88%

      Podkreslam, nie cytuje TVN. Od Platformy nie oczekuje niczego, po prostu pracuje, tak jak moja zona. Nie pobieram 500+ bo ***** *** . Jesli porownujesz inflacje do innych krajow, ktora w Europie srednio wynosi 3% to wiek emerytalny tez sobie porownaj. Co do bledow to masz racje, musze zwrocic na to uwage, ale to akurat ma maly wplyw na nasz kraj.
      Polski Lad jest rowniez na kredyt. 8 gwiazdek

     • podaje sie

 • Najgorsza decyzja jaka zostala podjęta.Tylko ślepiec nie dostrzega tego co dla powiatu zrobil obecy Starosta ,vice Starosta .Typowa zagrywka polityczna.A co zrobili poprzednicy ???? TOTALNIE NIC . Ale mamy „mądrych radnych ,pożal sie Boze.

  • A czy ktoś wie, że Spółki Skarbu Państwa wstrzymały wypłaty dywidend aby uchronić drenaż polskich spółek przed wypływem kasy do Niemiec, Francji, Holandii , Rosji itd. Inwestorzy zachodni przez to znienawidzili Pisiorów a pisiory po prostu chronili budżet tak jak my chronimy swój budżet domowy. Liberały zachodnie (złodzieje) wpadli w panikę i wyprzedawali akcje w popłoch co spowodowało bessę na giełdach, zresztą bessa była na całym świecie przez co Państwo polskie przy niskich cenach spółek mogło skupić więcej akcji. Bessa już minęła i obecnie na giełdach notuje się rekordy notowań w szybkim tempie odrabiane są straty, w tym roku SSP zaczęły nawet wypłacać dywidendy! Czy jeśli państwo chroni swój kapitał to coś złego? Tak! Złego dla amatorów łatwego zysku :) Należy uważać na tych wyznawców z sekty „piniendzy nie ma i nie będzie” To są ludzie bez skrupułów , często kombinują( optymalizują) podatki, ci ludzie nie potrafią dzielić się zyskami oni myślą że są sami na tym złodziejskim świecie! A co z „kochanymi pisiorkami? Ano za dużo się kupuje Abramsów, rakiet patriot i wycina lasy, taka dygresja tylko, reszta i intencje mają chyba ok?

 • Cóż, wszystko się kiedyś zaczyna i kiedyś kończy. Jakie to przykre, że niektórzy są tak bezmyślni i słuchają beznadziejnych doradców a na końcu zostaną sami z głuchym telefonem i ludźmi odwracającymi od nich głowy na ulicy. Były starosta Jacek Bartkowiak bardzo usilnie pracował na to co go spotkało. Dopiero teraz zrozumie co zrobił i jakie to będzie miało dla niego nieopisane konsekwencje. Przyszłość raczej nie maluje się kolorowo. To, co najbardziej przykre to dopiero nadejdzie a i pani sekretarz głowę zapewne wnet obróci. C’est la vie. A teraz to niech zwyciężą wyłącznie prawo i sprawiedliwość były panie starosto. Dla pana to może nie być jednak miłe. Konsekwencje poniesie wyłącznie pan a „doradcy” znikną i wnet zapomną. Starostą się bywa a człowiekiem powinno się być. Niezależnie od okoliczności.

 • Panie Mariuszu, buty Pana Jacka będą na Pana za duże. Nie musi Pan przymierzać, z daleka widać.

Dodaj komentarz