Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Będą budować bloki wielorodzinne w Gminie Ostrowite

Na konto Gminy Ostrowite wpłynęły 3 mln zł dotacji z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. Pieniądze będą stanowiły wkład własny do spółki Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa „KZN”.

-Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa (SIM) to podmiot, którego zadaniem będzie budowa domów wielorodzinnych przy współpracy rządu oraz wielkopolskich samorządów. Gmina Ostrowite zostanie udziałowcem w spółce na mój wniosek za zgodą Rady Gminy.Decyzja radnych o wyrażeniu zgody na przystąpienie gminy do spółki rozpoczęła formalnie nasze działania, zmierzające do budowy nowych mieszkań gminie. Natychmiast złożyliśmy wniosek do Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego z prośbą o udzielenie wsparcia w wysokości 3 milionów złotych.

Uważam, że to bardzo atrakcyjna propozycja dla naszych mieszkańców, ale też dla osób, które chciałyby osiedlić się lub pozostać na terenie gminy Ostrowite. Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa jest nowym pomysłem, który ma ułatwić dostęp do mieszkań zwłaszcza młodym rodzinom oraz osobom, których nie stać na zakup własnego lokum, albo takich, którzy nie chcą się zapożyczać i spłacać przez wiele lat kredyt.

Mieszkanie będzie można wynająć, ale najemca będzie miał możliwość z czasem wykupić je na własność. Założenia programu mieszkaniowego są takie, że lokatorom, którzy w ramach umowy partycypacji pokryją co najmniej 20 procent kosztów budowy lokalu, SIM zapewni możliwość dojścia do własności po 20-30 latach.

SIM jest odpowiedzią na to zainteresowanie. Inicjatywa jest na wstępnym etapie, więc na razie za wcześnie jest mówić o konkretach i terminach- informuje wójt, Mateusz Wojciechowski.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz