Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Będą lustra przy ścieżce rowerowej ze Słupcy do Piotrowic

Odpowiedź na swoją interpelację związaną z poprawą bezpieczeństwa na ścieżce rowerowej Słupca – Piotrowice otrzymał radny, Mikołaj Niezbecki.

O sprawie pisaliśmy TUTAJ. – W odpowiedzi na złożoną interpelację w dniu 31 maja 2024 r. w sprawie stanu drogi pieszo — rowerowej w ciągu drogi powiatowej 3050P na odcinku Słupca — Piotrowice informuję, że po przeprowadzeniu wizji lokalnej w odniesieniu do montażu luster drogowych na skrzyżowaniach drogi powiatowej 3050P z drogami gminnymi stwierdzono zasadność montażu luster na skrzyżowaniach z ulicą Graniczną i Korwińską, zostaną one zamontowane po sporządzeniu i zatwierdzeniu projektu stałej zmiany organizacji ruchu.

Oświetlenie ciągów drogowych należy do zadań własnych gminy, w tym przypadku do Gminy Słupca. Budowa ścieżki rowerowej została wykonana zgodnie z projektem budowlanym, który nie przewidywał montażu koszy na śmieci, m.in. ze względu na brak odpowiedniej szerokości pasa drogowego. Jeżeli jednak podczas użytkowania ścieżki zostanie zauważony problem zaśmiecania terenu wzdłuż trasy, wówczas zostanie przeanalizowana konieczność montażu koszy na śmieci po uprzednim uzyskaniu zgody i wydzierżawieniu gruntów prywatnych, celem ich montażu. Opróżnianie koszy przydrożnych, będzie należało do właściwej gminy.

Zabrudzanie ścieżki rowerowej przez przejeżdżające samochody ma miejsce incydentalnie, w szczególności po intensywnych opadach deszczu i w większości odpowiadają za to kierowcy samochodów ciężarowych. Z obserwacji wynika, że kierowcy z niewiadomych przyczyn zjeżdżają z nawierzchni twardej na pobocze powodując przemieszczanie się kruszywa wraz z wodą deszczową na nawierzchnię ścieżki rowerowej.

Naturalnym jest fakt, że podczas opadów deszczu pobocza ulegają zmiękczeniu. Zmiana nawierzchni pomiędzy ścieżką rowerową, a drogą w obecnej chwili nie jest możliwa ze względu na znajdujący się tam pas odwadniający składający się z kilku warstw kruszywa.

Problem zabrudzania ścieżki powinien zmniejszyć się po zakorzenieniu trawy w pasie odwadniającym. Całkowita likwidacja problemu nastąpi po rozbudowie drogi powiatowej 3050P na odcinku Słupca — Giewartów, która zaplanowana jest na rok 2025 – czytamy w odpowiedzi starosty, Marka Dąbrowskiego.

 

Ścieżka do Piotrowic nie do końca bezpieczna? Radny wskazuje rozwiązania.

 

2 odpowiedzi

  1. Podsumowując tą inwestycję powiem krótko, szybka akcja, kasa zarobiona i już. A to, że droga wewnętrzna zniszczona, zniszczone mienie okolicznych posesji kompletny brak odwodnienia (wcześniej rów – odpływ, a teraz zapora dla wody) to już nie jest ważne! Wszyscy zarobieni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *