Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Będą odszkodowania za niepożądane skutki szczepionki na COVID-19

Utworzenie specjalnego Funduszu Kompensacyjnego dla osób zaszczepionych na COVID-19, u których wystąpią niepożądane odczyny poszczepienne na dzisiejszej konferencji zapowiedział Minister Zdrowia.

Jak tłumaczył ma to zwiększyć bezpieczeństwo pacjentów. Świadczenia z Funduszu obejmą na początku osoby, które miały wykonane szczepienia ochronne przeciw COVID-19 przeprowadzane po 26 grudnia 2020 roku, u których wystąpiły działania niepożądane  konieczna była hospitalizacja, lub doznały wstrząsu anafilaktycznego.

-Wysokość świadczenia kompensacyjnego, jeśli dojdzie do hospitalizacji, będzie wynosiła od 10 000 do 100 000 zł. W zależności od długości okresu leczenia- mówił Minister.

Środki na wypłatę świadczeń będą pochodzić głównie z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.W późniejszych latach wspomniany fundusz miałby także objąć obowiązkowe szczepienia dla dzieci.

Jak poinformowano podczas konferencji do tej pory na COVID-19 zaszczepiono 250 000 osób. Zanotowano 37 niepożądanych odczynów poszczepiennych. 32 przypadki były łagodne, 4 poważne, a jeden ciężki.

 


Najnowsze komentarze
 • To jest eksperyment medyczny niezgodny z art. 32 Konstytucji. Szczepionki w fazie badań dopuszczone warunkowo i wszyscy zwolnieni z odpowiedzialności. Jak coś Ci będzie (a będzie tylko później) to nic nie dostaniesz.
  Czas racjonalnie bez emocji i mediów przemyśleć wszystkie za i przeciw. Pamiętaj masz 99,8 % na przeżycie bez szczepienia. Zadbaj o odporność.

  • Ile osób dziennie umiera od civia a ile od szczepień? Policz, idioto

   • Policzyłem i wyszło mi, że duzo więcej umiera i umże przez Covid niż na Covid. Amen

    P.S. Jak masz za dużo złości i hejtu w sobie to wyłącz telewizję i weź się za książki.

Dodaj komentarz