Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Będą opowiadać dowcipy w Zagórowie

Na oryginalne wydarzenie zaprasza Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Zagórowie.

– Wydaje nam się, że trochę podupadła kultura opowiadania dowcipów. Obwiniamy za to panoszące się multimedia, Internety, smartfony itd. Te urządzenia nas wyręczają, zubażają kreatywność językową, przez co marnieje kultura słowa, kultura opowieści (jakże ważna! to ona była na początku!, przed pismem, literaturą i drukiem!).

Jakiś czas temu, będąc w towarzystwie, słuchaliśmy dowcipów czytanych przez kolegę z telefonu. W naszej opinii nie o to chodzi. W amerykańskich filmach pojawia się motyw opowiadania dowcipów, opowieści. Siedzą ludzie w knajpie, jest mikrofon i opowiadają kawały, ciekawe sytuacje, co nasuwa skojarzenia z modnym współcześnie stand-upem. To nas zainspirowało!

Postanowiliśmy coś podobnego zorganizować w Zagórowie, tylko na leżakach i w wakacyjnym anturażu.
Co będzie się działo na Wieczorze Opowiadania Dowcipów w Zagórowie? Zwyczajnie posiedzimy na leżakach i poopowiadamy sobie dowcipy. Proste, ale jakże relaksujące i ożywcze! Napoje i piwo przygotuje dla nas Restauracja Luigi Apetito w Zagórowie!

Jako wodzirejów zaprosiliśmy znanych miejscowych mistrzów słowa: Grzegorza Cieślewicza- współzałożyciela kabaretu „Grześki” i radiowca, Mariannę Goślińską-miłośniczkę skeczów i śmiesznych wierszyków oraz Józefa Kościańskiego-gawędziarza i znawcę przeróżnych opowieści.

Przyjdźcie, posłuchajcie, ale również odważcie się, do czego namawiamy, opowiedzieć dowcip, który w Waszym przekonaniu jest super i zasługuje na to, aby usłyszeli go inni!

A może znacie kogoś, kto sypie kawałami jak z rękawa? Jeśli tak, przekażcie mu informację o Wieczorze Opowiadania Dowcipów w Zagórowie lub zabierzcie go ze sobą!

Zapraszamy! 20 lipca (sobota), godz.20.00, Skwer Kultury przy MGOK Zagórów – czytamy na stornie ośrodka.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *