Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Będą progi zwalniające na ulicy Kilińskiego?

Interpelację w sprawie montażu progów zwalniających na ulicy Kilińskiego złożył radny, Mirosław Miczuga.

-Panie Przewodniczący zwracam się do Pana z interpelacją dotyczącą bezpieczeństwa mieszkańców miasta Słupcy.
Na podstawie obserwacji własnych, opinii i próśb mieszkańców, którzy każdego dnia korzystają z przejścia dla pieszych na wysokości sklepu Pana Ładowskiego, który znajduje się przy ul. Kilińskiego, proszę Pana o: możliwość zamontowania progów zwalniających, które poprawią bezpieczeństwo przechodniów.

Największym problemem stwarzającym zagrożenie dla przechodniów są samochody, które rozpędzają się od krzyżówki ulic Traugutta i Placu Szkolnego. Auta po skręcie z ulicy Traugutta, mijając skrzyżowanie z ul. Plac Szkolny na wysokości cukierni „Kuczora” bardzo szybko zwiększają prędkość udając się w kierunku ul. Kopernika.

Dosyć często dochodzi do sytuacji niebezpiecznych właśnie w okolicath przejścia dla pieszych. Przechodhie próbując przejść przez ulicę i zachowując wszelką ostrożność wielokrotnie muszą uciekać z pasów przed rozpędzonymi samochodami. Zdaję sobie sprawę, że jesteśmy w trakcie roku budżetowego.

Jeśli samorząd miasta Słupcy nie wygospodaruje środków w roku bieżącym, proszę o ujęcie tego działania w roku 2022. Licząc na zrozumienie, proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej interpelacji-czytamy w interpelacji.

Co myślicie o tym pomyśle?


Najnowszy komentarz
  • Jeżeli progi zwalniające to po całości od krawężnika do krawężnika na wysokość 14 cm. Oczywiście szerokie żeby był płynny przejazd. A dla tego po całości żeby idioci z telefonem w ręku nie zostali rozjechani przez autobus lub ciężarówkę ,bo to bardziej zaboli. I jeszcze na chodniku takie same bo może ktoś hulajnogi też mogą jechać bardzo szybko

Dodaj komentarz