Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Będą się ścigać we Włoszech

Kamena Rally Team dopiero co świętował zwycięstwo w Baja Poland, a już jest w drodze po kolejną wygraną w kolejnym rajdzie będącym rundą Pucharu Świata FIA w Rajdach Baja. 

Tym razem zmierzą się z włoskimi trasami, które pokonywać będą w najbliższy weekend, walcząc o laury w rajdzie Italian Baja. Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz święcili tu triumfy w 2019 roku, a teraz liczą na powtórkę. Ciągle w biegu, ciągle w trasie – Kamena Rally Team nie ma czasu na nudę. Ich kalendarz rajdowy jest zapełniony po brzegi. Najbliższą pozycją w nim jest Italian Baja, która będzie rozegrana już w ten weekend. Tomasz Białowski i Dariusz Baśkiewicz we Włoszech wystartują w barwach Orlen Team, oczywiście walcząc o wygraną w tym rajdzie. Będzie to ich powrót na włoskie trasy.

– Byliśmy już na Italian Baja 2 lata temu. Wygraliśmy tę poprzednią edycję, więc mamy z tego rajdu bardzo dobre wspomnienia. Mamy nadzieję, że powtórzymy ten sukces i znów wyjedziemy z Włoch z dobrymi wspomnieniami. Jest to rajd rangi Pucharu Świata, więc po raz kolejny zmierzymy się z zawodnikami z całego świata. Aktualnie prowadzimy w klasyfikacji Mistrzostw Europy, Mistrzostw Polski i Mistrzostw Węgier, ale zależy nam na porównywaniu się ze światową czołówką i stąd nasza obecność we Włoszech. Mamy nadzieję, że znów wypadniemy dobrze w tym porównaniu, wygrywając Italian Baja – mówi Tomasz Białkowski.

Podczas tego starcia zawodnicy będą musieli pokonać łącznie 614 km trasy, z czego 370 km to odcinki specjalne. W piątek rozegrany będzie 9,5-kilometrowy odcinek kwalifikacyjny oraz oes o długości 65 km, a następnie 2-kilometrowy odcinek pokazowy. W sobotę czekają ich trzy przejazdy blisko stukilometrowego odcinka. Trasy Italian Baja są urokliwe, ale niełatwe.

– Italian Baja odbywa się w północnej części Włoch, w okolicach Wenecji. Bardzo nam się podobają tutejsze oesy. Prowadzą one korytami rzek, w całości po okrągłych kamieniach, co sprawia, że te włoskie odcinki bardzo się różnią od tych, które pokonujemy na innych rajdach. Wymagają one jednak czujności i koncentracji, szczególnie przy przejazdach przez wodę. Prognozy pogody najbliższe dni we Włoszech przewidują bardzo wysokie temperatury, co jeszcze bardziej podnosi poziom trudności tego rajdu – mówi Dariusz Baśkiewicz.

Kamena Rally Team jest jednak „na fali”, bo wygrali już dwa poprzednie rajdy z cyklu Pucharu Świata – Hungarian Baja i Baja Poland, liczą więc również na zwycięstwo we Włoszech. Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz są pozytywnie i bojowo nastawieni do udziału w Italian Baja, a Polaris Polska jak zwykle świetnie przygotował ich pojazd do rajdu, więc Kamena Rally Team liczy na to, że również z Włoch przywiozą puchary za wygraną.

 

TEKST/FOTO: Kamena Rally Team


Brak komentarzy

Dodaj komentarz