Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Będą uczyć przedszkolaków

W projekcie Super Koder bierze udział młodzież z Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Ekonomicznych w Słupcy . W ramach inicjatywy w lutym zorganizowane zostaną zajęcia dla dzieci z Przedszkola nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Słupcy.

Ekonomik znalazł się wśród czterech szkół z całej Polski, które otrzymały grant z Centrum Edukacji Obywatelskiej na realziację swojego projektu.

Tym samym Anna Baranowska, Zuzanna Krzyżaniak, Klaudia Gauza i Tomasz Wroński oraz Wiktor Hofman, pod bacznym okiem opiekuna samorządu Sylwi Zawrot przeprowadzą zajęcia z kodowania dla grupy Pszczółek z Przedszkola nr 1 w Słupcy.

-Ogólnie nasz pomysł wywiódł się z tego, iż lubimy prace z dziećmi i stwierdziłyśmy, że maluchom potrzebne jest przyswajanie nowych umiejętności poprzez nowe formy nauczania, a także integracje w grupie przez zabawy- mówią uczniowie.

-Nauka poprzez kodowanie – brzmi skomplikowanie, ale jak mawiają strach ma wielkie oczy. Nasze przekazywanie wiedzy poprzez zabawę będzie polegało kształtowaniu umiejętności dzieci poprzez kodowanie i dekodowanie w zakresie nauki barw podstawowych i barw pochodnych, nauki dodawania i odejmowania w zakresie 1-12, planowanie drogi, orientację w terenie oraz poznawanie figur geometrycznych. Dzieci będą musiały na przykład ułożyć kod z kolorów i strzałek, aby dojść do określonego przez nas celu- wyjaśniają uczestnicy projektu.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz