Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Będzie koalicja Razem dla Powiatu i Trzeciej Drogi

O ustaleniach dotyczących koalicji, jaka ma rządzić Powiatem Słupeckim w nowej kadencji poinformował radny, Mikołaj Niezbecki.

– Kurz po wyborach już opadł, więc chciałbym podzielić się z Państwem dotychczasowymi ustaleniami w zakresie funkcjonowania Rady Powiatu Słupeckiego w kadencji 2024-2029.

Jak Państwo wiedzą, podział mandatów do Rady Powiatu wygląda następująco:Trzecia Droga: 7 mandatów, Prawo i Sprawiedliwość: 5 mandatów, Razem dla Powiatu: 5 mandatów.

Zarząd powiatu (starostę, wicestarostę oraz w przypadku naszego powiatu – dwóch członków zarządu) wybierają Radni większością głosów. Stąd też zasadne są wszystkie dyskusje w lokalnych mediach i na profilach społecznościowych na temat koalicji – jako, że żadne z ugrupowań nie ma większości tj. 9 mandatów by takie decyzje podejmować samodzielnie.

Jako Radni Razem dla Powiatu jednomyślnie zdecydowaliśmy się na zbudowanie koalicji razem z Radnymi Trzeciej Drogi. Koalicja ma na celu płynne i stabilne funkcjonowanie Rady w trakcie całej jej kadencji oraz zapewnienie dalszego wsparcia dla naszego powiatu z budżetu Państwa.

W ramach koalicji nasze ugrupowania podzielą się kluczowymi rolami – w tym starosty i wicestarosty. Jest jeszcze za wcześnie, żeby podawać konkretne nazwiska, ale mogę tylko powiedzieć, że te które padły do tej pory – niezależnie od konfiguracji – wskazują na naprawdę wyśmienity duet!

„Ponad podziałami” to nie tylko puste hasło wyborcze mojej kampani. Gorąco zapraszam do współpracy wszystkich pozostałych Radnych – tworzenie opozycji zostawmy w parlamencie

Wierzę, że mimo zmiany dotychczasowych stanowisk – po schowaniu dumy do kieszeni – wszyscy chcemy i jesteśmy w stanie działać na korzyść naszego powiatu – napisał w swoich mediach społecznościowych Mikołaj Niezbecki.

 

Dąbrowski starostą, Dykszak przewodniczącym?

3 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *