Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Będzie obowiązek noszenia maseczek chirurgicznych?

Ogólnopolskie media obiegła dziś informacja dotycząca zaostrzenia przepisów dotyczących zasłaniania twarzy, jakie ma planować Rząd.

Wszystko za sprawą wypowiedzi głównego doradcy premiera ds. Covid-19 prof. Andrzeja Horbana, który w mediach pytany o temat obowiązku noszenia maseczek chirurgicznych odpowiedział- Mam nadzieję, że tak będzie. Tak.
Oprócz tego, że pan minister wyda rozporządzenie, to jest jeszcze apel do państwa, aby do tego rozporządzenia się jeszcze zastosować- dodając, że wspomniany dokument ma zostać wydany jeszcze dzisiaj.

W innym programie do całej sprawy odniósł się już Minister Zdrowia, Adam Niedzielski. -Dzisiaj takiego rozporządzenia nie będzie, ale zastanawiamy się, czy te maseczki nie powinny zostać dookreślone, bo mamy wskazane pewne zamienniki w postaci np. szalików i trzeba będzie z tego zrezygnować – mówił tłumacząc, że chodzi właśnie o szaliki, husty, czy przyłbice.

Pytany o sprawę rzecznik Ministerstwa Zdrowia stwierdził z koli, że trwa dyskusja o jakości materiałów wykorzystywanych do zasłaniania nosa i ust w czasie pandemii. -Na pewno dziś dostępność profesjonalnych masek jest większa niż w pierwszej połowie ubiegłego roku, kiedy wprowadzany był obowiązek zasłaniania twarzy- mówił.

Nakaz noszenia maseczek medycznych obowiązuje chociażby w Niemczech. Co myślcie o takim pomyśle?


Najnowsze komentarze
  • W Niemczech gdzie mieszkam, jest obowiązek noszenia maseczek medycznych, lecz raz w miesiącu dostaję talon na 6 szt takich maseczek do odbioru w aptece za 2 Euro. Jeżeli w Polsce za np. 5 zł dostanę w aptece 6 szt takich maseczek to jestem za. Myślę że jest to następny przekręt polegający na wymuszenie zakupu maseczek od określonych producentów. Co o tym myślicie?

    • Tej internacjonalista rozumiem że tak samo myślisz że jest w Niemczech……też jest jakieś tam wymuszanie????

Dodaj komentarz