Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Będzie podwyżka dla Grażyny Kazuś. Radni niejednogłośni.

Zwiększenie wynagrodzenia dla wójt Grażyny Kazuś podczas dzisiejszej sesji przegłosowali radni Gminy Słupca.

Podwyżka jest spowodowana wejściem w życie nowych przepisów w świetle których wynagrodzenie wójtów, burmistrzów, prezydentów i starostów nie może być niższe niż 80% maksymalnego wynagrodzenia określonego dla poszczególnych stanowisk.

W sumie wynagrodzenie Grażyny Kazuś wyniesie 17 010 zł brutto (12 086 zł netto). Stanowić je będą: wynagrodzenie zasadnicze w kwocie 9 000 zł brutto, dodatek funkcyjny 2700 zł brutto dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 20% wynagrodzenia zasadniczego 1800 zł brutto oraz dodatek specjalny 30% wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego 3510 zł brutto.

Za podwyżką głosowali: Łukasz Graczyk, Jerzy Kopczyński, Jan Kujawa, Leszek Michałowicz, Damian Piasecki, Joanna Przybylska, Kazimierz Spławski i Leszek Woźniak. Przeciw byli: Katarzyna Błaszczyk. Artur Kuchowicz, Sławomir Wesołek i Józef Włodarczyk.

Do tej pory wójt Gminy Słupca zarabiała 10 180 brutto, czyli około 7268 zł netto.

 

Radni Gminy Słupca dali sobie ponad dwukrotną podwyżkę


Najnowsze komentarze
 • Szlag mnie trafia jak czytam o tej zwłaszcza podwyżce. Na wszystko w gminie brakuje, długi po szyję, fundusz sołecki nam ograniczają w szkołach nędza ale na GIGANTYCZNĄ podwyżkę dla wójtowej kasa jest. Czy macie nas za głupków ??? Tak dalej być nie może !!! Skandal !!!!

  • Trzeba czytać ze zrozumieniem. Jest napisane: W ZWIĄZKU Z WEJŚCIEM W ŻYCIE USTAWY…. Czyli chyba nie Rada Gminy uchwala ustawy. Proponuje troche poczytać. A to, że gmina nie ma pieniędzy to w dużym stopniu zasługa ilości szkół i ich utrzymania. Rachunek ekonomiczny jest bezlitosny. Też bym chciał żeby gmina mogła przeznaczyć większe pieniądze na inweztycje czy edukację.

   • To trochę poczytałem.
    Ustawa mówi o min. Podwyżce dla Wójtów jest to 15tys z haczykiem.
    Wszystko ponad to uchwalają radni
    Natomiast o podwyżce dla radnych w ustawie jest tylko max. O minimalnej nic niema. I j.w. uchwalają radni.

    • Tak właśnie, chodzi o radnych, nie o władzę,a oni też 100% podwyżki,ale cóż,gmina bogata,a po oć ,,bogatemu wszystko wolno””,żenada…

 • Niech nasza Grażynka odda połowę na cele charytatywne bądź wspomoże lokalną fundację.

  • A z jakiej racji ma oddać… A Ty mieszkańcu oddasz połowę swojej wypłaty?? Startuj w następnych wyborach to też będziesz miał taką pensję…

   • Nie jestem darmozjadem, żeby pchać się do urzędu.

 • Ludzie robią zbiórki dla potrzebujących a im mało w Dupach. Patrząc na Panią wójtową Kazuś to aż mnie na mdłości bierze.

 • Jak przegłosowali to niech płacą !!!

 • Widać jak na dłoni po co niektórzy radni startowali -trzeba ich ”docenić” w następnych wyborach .Dziwne dlaczego są tacy /kilka razy /co tylko są aktywni przed wyborami.Musimy wszyscy podejść do każdych wyborów odpowiedzialnie. Bo narzekać teraz to już za póżno!!!!!Wieś potrzebuje LUDZI twardo stąpających po ziemi.

 • To jest skandal poprostu szok,, ,co wyrabiacie ,za co te pieniądze chcecie brać ,ludzie cały miesiąc muszą pracować za najniżsżą krajową ,a radny za kilka pisiadówek w gminie ,tyle kasy,
  Jesteście nie dla nas tylko dla siebie o dla własnych korzyści…

Dodaj komentarz