Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Będzie pomiar prędkości na Powstańców Wielkopolskich

Pozytywną odpowiedz władz miasta na swoją interpelację dotyczącą poprawy bezpieczeństwa na ulicy Powstańców Wielkopolskich otrzymał Marcin Pietrzykowski.

O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

– W odpowiedzi na interpelację zgłoszoną w dniu 21 lipca 2021 r.w sprawie próby ograniczenia prędkości wobeckierujących nie stosujących się do przepisów ruchu drogowego.

Uprzejmie informuję, że w pełni podzielamy Pana spostrzeżenia co do dużego ruchu samochodowego na ulicy Powstańców Wielkopolskich.

Z naszych obserwacji również wynika, że występuje tam problem przekraczania prędkości, dlatego zamontujemy urządzenie w postaci tablicy do radarowego pomiaru prędkości, która zostanie umieszczona na latarni oświetlenia drogowego.

Uważamy, że wspomniane działanie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w tym rejonie miasta- czytamy w odpowiedzi burmistrza, Michała Pyrzyka.

 

Tablice pomiaru prędkości staną na ulicy Powstańców?


Najnowsze komentarze
  • Pomysł dobry, lecz bezpieczeństwa to nie poprawi. Mieszkam obok takiej tablicy i smutne to jest gdy się patrzy jak kierowcy gdy widzą taka tablice przyspieszają by bić rekordy prędkości. Niestety Polak gdy nie poczuje kary zawsze będzie lekceważył przepisy

  • Podzielam opinię, że nie poprawi to bezpieczeństwa. Zapełniony parking przy Ekonomiku ogranicza widoczność przy wyjeździe z Wojska Polskiego. Poza tym geste nasadzenia krzewów ogranicza widoczność z lewej strony.

Dodaj komentarz