Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Będzie pracował z najlepszymi

Pochodzący ze Strzałkowa Dawid Szymczak ma za sobą kolejny krok w swojej dziennikarskiej karierze. Ostatnio dołączył do najnowszego projektu byłych prezenterów m.in. Canal + i Radia Trójka.

zapinamypasy.pl to nowe radio internetowe, którego redaktorami naczelnymi są Michał Gąsiorowski i Mikołaj Kruk, jedni z bardziej rozpoznawalnych komentatorów i dziennikarzy sportowych.

– Pierwsze sygnały o możliwości dołączenia do zapinamypasy.pl dostałem pod koniec stycznia. Wszystko odbyło się bardzo dynamicznie. Wystarczyła jedna rozmowa przez telefon i już wiedziałem, że chcę być częścią tego projektu. Mówię o projekcie, bo wówczas formalnie radio jeszcze nie działało. Start radia planowany był na 1.02 i wtedy też pojechałem do Warszawy.

Dawid swoją dziennikarską przygodę rozpoczął już jakiś czas temu.
– Od kilku lat wiedziałem, że chcę pracować w mediach, a jakieś dwa lata temu zrozumiałem, że najbardziej podoba mi się zawód komentatora. Dołączyłem więc do radia internetowego – RadioGol.pl i tam złapałem podstawy, a z czasem potrzebne doświadczenie. Jak się później okazało to tam byłem podsłuchiwany przez przyszłego pracodawcę. Najlepsze jest to, że słuchali jednego z najnudniejszych meczów – takiego, w którym nic się nie dzieje, a na końcu jest 0:0. Mimo to, jakoś się udało. Dzięki pracy w zapinamypasy.pl wiem jak wiele jest jeszcze do poprawy i to mnie napędza- mówi strzałkowianin, który w międzyczasie pracował w w poznańskim oddziale Gazety Wyborczej.

– Studiuję dziennikarstwo i komunikację społeczną. Przede mną ostatni semestr studiów licencjackich. Magisterki na razie nie planuję, bo zwyczajnie momentami brakuje czasu, by pogodzić pracę w Warszawie i studia w Poznaniu, ale na podjęcie ostatecznej decyzji jeszcze jest trochę czasu- mów Dawid na tema swojej najbliższej przyszłości.

-W radiu prowadzę audycję. Mamy kilka pasm – poranek, non stop sport, popołudnie czy wieczór. Każda ma trochę inną specyfikę. Nie jesteśmy przypisani do konkretnego pasma. Robimy też tzw. multilive, który jest transmisją kilku meczów jednocześnie. Łączymy się z tym stadionem/halą/ringiem, w którym aktualnie coś się dzieje. Wtedy zdarza mi się, że jestem oddelegowany do jakiegoś spotkania. Frajdą jest też pójście na stadion Lecha Poznań i skomentowanie tego meczu w całości. Na najbliższy mecz zapraszam już w piątek o 20:30. Kolejorz zagra z Lechią Gdańsk. Transmisji można słuchać na www.zapinamypasy.pl- dodaje Dawid Szymczak.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz