Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Będzie rekord frekwencji?

Już ponad 200 osób zapisało się na II Bieg Uliczny „Strzałkowo – dobry kierunek”. Impreza odbędzie się 18 czerwca w ramach XXII Dni Strzałkowa.

W drugiej edycji biegu „Strzałkowo – dobry kierunek” zapowiada się niezwykle ciekawie. Choć trasa będzie niemal identyczna jak przed rokiem, organizatorzy postarali się o atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Trasa już została dokładnie zmierzona, a pomiaru dokonał atestator PZLA Zenon Piątek z Piły. Dzięki atestowi biegacze będą mieć pewność, że trasa jaką pokonali była dokładnie taka jaka być powinna. To ważne, zwłaszcza dla tych, którzy w Strzałkowie będą chcieli pokusić się o „życiówki”. W ramach biegu głównego zawodnicy mogą wybrać jeden z dwóch dystansów: 5 km (bieg rekreacyjny) i 10 km (Mistrzostwa Gminy Strzałkowo). Na krótszym dystansie przeprowadzony zostanie również marsz Nordic Walking więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Tak jak przed rokiem nie zabraknie także rywalizacji dzieci i młodzieży.

Impreza już teraz cieszy się sporym zainteresowaniem. Limit uczestników wynosi 300 osób, a w tym momencie na liście startowej jest już ponad 200 nazwisk. Nie wszyscy zawodnicy uiścili jednak opłatę startową, dlatego organizatorzy przypominają, żeby zrobić to jak najszybciej. W przeciwnym wypadku, takie osoby zostaną skreślone z listy. Zapisywać można się do 11 czerwca poprzez formularz dostępny tutaj. Wpisowe dla zawodników spoza gminy Strzałkowo wynosi 20 zł w biegu na 10 km oraz 10 zł w biegu na 5 km i marszu Nordic Walking. W przypadku mieszkańców gminy opłata nie jest przewidziana. Każdy zawodnik, który ukończy bieg lub marsz NW otrzyma na mecie pamiątkowy medal, a najszybsi cenne nagrody. Podczas zapisów możliwe jest również zamówienie koszulki technicznej przygotowanej specjalnie na bieg w Strzałkowie. Na stronie z zapisami znajduje się również regulamin imprezy. Zapraszamy również na stronę biegu na facebooku, gdzie na bieżąco publikowane są wszystkie informacje.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz