Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Będzie rekord

Szykuje się rekordowa edycja Biegu o Laur św. Wawrzyńca w Słupcy. Do tej pory swój udział w imprezie zgłosiło już 336 osób.

Bieg o Laur św. Wawrzyńca na dystansie 10 km to od kilku lat część Biegów Wawrzynkowych organizowanych w ramach święta miasta. Zainteresowanie imprezą rośnie z roku na rok, a na starcie spotkać można zawodników nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. Tym razem również spodziewany jest udział biegaczy z Ukrainy. Choć zapisy internetowe na bieg zostały już zamknięte, dla tych, którzy nie zdążyli będzie możliwość zapisania się w dniu biegów. Limit uczestników organizatorzy określili na 400 osób, jest więc jeszcze kilkadziesiąt wolnych miejsc. Na uczestników czeka malownicza trasa wokół Jeziora Słupeckiego, niezapomniana biegowa atmosfera oraz cenne nagrody. Najlepsi otrzymają bony do wykorzystania w poznańskim sklepie Świat Biegacza, a wśród wszystkich startujących rozlosowane zostaną m.in. rower miejski, chłodziarko- zamrażarka, czy aparat cyfrowy. Każdy z zawodników otrzyma też pamiątkowy medal. Podobnie jak w latach poprzednich, w ramach Biegu o Laur św. Wawrzyńca rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Małżeństw. Swój udział w imprezie potwierdzili już ubiegłoroczni zwycięscy Karolina Kotkowska i Piotr Kotkowski oraz wielokrotni mistrzowie Polski Paweł i Olga Ochal. Zapowiada się więc pasjonująca walka wśród par.

Oprócz biegu głównego, tradycyjnie nie zabraknie także biegów dla dzieci i młodzieży, biegu rodzinnego oraz, co jest tegoroczną nowością, biegu niepełnosprawnych. Ta forma po raz pierwszy została wprowadzona podczas ostatniej akcji Słupca Biega i okazała się strzałem w dziesiątkę. Zapisy do wszystkich biegów rozpoczną się w sobotę o 13:00 na Stadionie Leśnym przy ul. Gajowej. Pierwsze starty dzieci zaplanowano godzinę później. O 15:00 wystartuje bieg rodzinny i bieg niepełnosprawnych, a o 17:15 bieg główny. Sporym utrudnieniem dla startujących może być pogoda. Synoptycy zapowiadają, że tego dnia temperatura może wynieść około 37 stopni Celsjusza. W takich warunkach bardzo ostrożnie należy rozłożyć siły i zadbać o dobre nawodnienie organizmu, zarówno przed biegiem, w jego trakcie i po jego zakończeniu.


Najnowsze komentarze
 • Taki bieg ze względu na utrzymujące sie wysokie temperatury powinien byc przełożony na rano. Wszyscy sledzą organizacje biegu, prosta informacja w sieci i sprawa załatwiona, Ja nie zapisałem sie ze względu na ryzyko… zeby ktoś życiem nie przypłacił udziału w biegu.

  • To jest trudne do zrobienia, przełożyć bieg to kwestia zgłoszeń, zgód na korzystanie z dróg. Inne jest pytanie czy organizatorzy podołają temu wyzwaniu. Woda na starcie, kurtyny wodne, wystarczająca ilość wody i kubków w punktach, dodatkowe zabezpieczenie medyczne, duża ilość wody na mecie.
   Biegłem trasą biegu w ostatni poniedziałek, było grubo powyżej 30 stC, 80% trasy jest nasłonecznione, do 8,5 km jest ciężko, słońce pali niemiłosiernie. A nade wszystko rozsądek biegaczy jest ważny, biegacze czapki na głowę i woda do ręki.

 • Pogoda pogodą…szkoda ze nowy odcinek na korwin moze przyczynic sie o liczne kontuzje…wysypany tluczen i odłamki wielkosci pięści…super, pogratulować gminie…dzis juz środa, trasa przy jeziorze po nawałnicy z przed dwoch tygodni dalej cała w gałęziech…dziura na dziurze…no i pewnie znów na starcie uczestnicy będą załatwiać swoje potrzeby w zborzu, bo problemem jest postawić dwa ToiToi…wiec skupmy sie na tym, a każdy jest dorosły i dopasuje swoje możliwości do warunków atmosferycznych. Pozdrawiam czytelników i uczestników biegu

  • Na pogodę niestety nie mamy wpływu. Jak dobrze pamiętacie w tamtym roku toi toi na linii startu był jak zawsze, więc zbędny komentarz. Niestety na inwestycje drogowe w gminie Słupca wpływu jako organizator biegu nie mam. Wody do picia na pewno wystarczy dla wszystkich. Będą 4 kurtyny wodne i profesjonalna opieka medyczna z Aambulansem na czele. Ale to wszystko nic jeśli biegacze nie będą kierować się zdrowym rozsądkiem i nie przecenią swoich możliwości. Pozdrawiam i do zobaczenia na linii startu

   • szkoda, że na mecie nie można się doprosić toalety, wszystko pozajmowane przez mężczyzn

    • To, że nie można dostać się do toalety, nie zależy od organizatorów, lecz tylko i wyłącznie od kultury osobistej tych panów…

     • A może na drzwiach brak oznaczeń i wtedy już zależy od organizatora.

Dodaj komentarz